Gigantyczne utrudnienia we Wrocławiu z powodu pękniętej rury

Środa, 6 listopada 2013 (05:45)
Aktualizacja: Środa, 6 listopada 2013 (09:01)

Wrocławianie mają dziś ogromne kłopoty z dojazdem do pracy – jeżeli przejeżdżają przez plac Dominikański. Po wieczornej awarii głównej magistrali – zamknięty jest jeden tunel pod placem – ten w stronę mostu Grunwaldzkiego. O poranku centrum miasta całkowicie się zakorkowało.

Na jezdni tunelu - w stronę placu Grunwaldzkiego - od rana można oglądać ogromna dziurę. Ma mniej więcej 5 metrów. Głęboka jest na kolejne trzy. To miejsce, w którym wczoraj pękła metrowej średnicy rura, a potem zapadła się droga.

Wodociągowcy deklarują, że do wieczora pęknięta rura zostanie wymieniona. To jednak nie oznacza końca kłopotów kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Po tym jak nowa rura zastąpi uszkodzoną, na miejscu awarii pojawią się drogowcy. Będą musieli naprawić fragment drogi, w której teraz jest gigantyczna dziura. Ruch na placu Dominikańskim do normy powinien wrócić do jutrzejszego wieczora.

O poranku pokonanie dwóch kilometrów trwało nawet pół godziny. Ok. godz. 08:30 korek się skrócił. Wyłączona została bowiem sygnalizacja świetlna a ruchem zaczęli kierować policjanci.
 
Początkowo zamknięte były dwa tunele pod placem Dominikańskim. Z powodu awarii magistrali wody nie miało nawet kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców miasta, m.in. mieszkańcy centrum miasta oraz dzielnic Krzyki i Popowice. 

Już w nocy rozpoczęło się wypompowywanie wody z tuneli. Wodociągowcy rozkopali także miejsce, gdzie doszło do awarii, by wymienić uszkodzony fragment magistrali.

W związku z awarią mieszkańcy Wrocławia muszą się przygotować na spore utrudnienia w okolicach placu Dominikańskiego. Z powodu zapadnięcia się jezdni, droga od centrum w kierunku pl. Grunwaldzkiego będzie wyłączona z ruchu.

Będą objazdy i zmiany tras tramwajów:
2, 4, 10, 33 Plus od pl. Dominikańskiego pojadą przez ul. Piaskową, św. Katarzyny, pl. Bema, Sienkiewicza, Wyszyńskiego, Szczytnicką i dalej zgodnie z trasą.
3, 5 od pl. Dominikańskiego pojadą ul. Piaskową do Wyszyńskiego, Most Pokoju, pl. Społeczny i dalej zgodnie z trasą
17, 11, 8, 9, 23 i autobusy pojadą bez zmian.

Film z miejsca awarii (TVN24/X-news)

(mpw)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska