Gdańsk: Język hindi dla każdego - za darmo

Środa, 28 listopada 2012 (10:00)

Na Politechnice Gdańskiej ruszają dziś zapisy na bezpłatny kurs języka hindi, który organizuje ambasada Republiki Indii. Pierwsze zajęcia ruszą już w przyszłym tygodniu. Poprowadzi je doświadczona indolog - Jolanta Misztal.

Tegoroczna edycja kursu będzie już drugą. W 2011 roku zainteresowanie zajęciami było ogromne - zapisało się na nie aż 500 osób. Oczywiście to jest kurs języka trudnego, więc bardzo wiele osób od razu się wykruszyło i kurs skończyła 10 razy mniej, czyli 50 osób - mówi w rozmowie z naszym reporterem Kubą Kaługą Ewa Jurkiewicz, dyrektor Centrum Języków Obcych na Politechnice Gdańskiej. 

W tym roku zajęcia mają się odbywać w dwóch grupach. W założeniu, każdorazowo na sali ma się zmieścić około 40 osób, jednak liczba miejsc jest nieograniczona. Cieszymy się z każdego obecnego, ale wiadomo, że jeśli zgłasza się 500 osób, to jest trudne do ogarnięcia, jakkolwiek ogarnęliśmy w zeszłym roku - mówi Jurkiewicz. Ilość miejsc nieograniczona, a potem będziemy mieli tutaj indyjskie szaleństwo - dodaje.

Aby spróbować swoich sił w nauce języka hindi nie trzeba być studentem. Wystarczy wysłać maila do Centrum Języków Obcych Politechniki Gdańskiej (logos@pg.gda.pl) lub po prostu przyjść na jedne z pierwszych zajęć, które odbędą się w przyszły wtorek i czwartek (godzina 18, sala 315 w Gmachu B).

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Kuba Kaługa