Prokuratura w Świdnicy wyjaśnia sprawę 21-letniego mężczyzny, który kilka dni temu powiesił się w swoim mieszkaniu. Trzy tygodnie wcześniej w internecie pojawił się film nagrany telefonem komórkowym, na którym przyjaciółka Marcina opowiada o jego seksualnych wyczynach w czasie randki w jednym ze strzegomskich parków.

Mimo młodego wieku bohaterka filmu ze szczegółami opowiada o ich zbliżeniu, co chwila przerywając swoją historię wulgaryzmami. Na 3,5-minutowym nagraniu widać także koleżanki Pauliny, które na bieżąco komentują opowiadanie nastolatki. Wśród pikantnych wyznań pojawia się pseudonim chłopaka, wyraźnie widać też twarze bohaterek nagrania, więc nie ma problemów z ich identyfikacją. Film „Zwierzenia nastolatki” obejrzało już kilkaset tysięcy internautów.

Wątek filmu umieszczonego w sieci jest jednym z elementów prowadzonego przez nas postępowania – przyznaje Marek Rusin ze świdnickiej prokuratury. Sprawdzamy, czy nikt nie nakłonił lub nie udzielił pomocy 21-latkowi w popełnieniu samobójstwa. Nagranie to tylko jedna z wielu równie prawdopodobnych wersji - zaznaczył.

Osobne śledztwo prowadzi policja, która poszukuje odpowiedzialnego za umieszczenie nagrania w internecie.