Farfał był publicystą "Szczerbca"

Poniedziałek, 26 czerwca 2006 (07:38)

Piotr Farfał, wiceprezes TVP, był nie tylko redaktorem rasistowskiego "Frontu", ale również publicystą faszyzującego "Szczerbca" i działaczem Narodowego Odrodzenia Polski – twierdzi „Gazeta Wyborcza”.

W roku 2000 Farfał w swoim artykule przeprowadził totalną krytykę demokracji. Pisał między innymi: Nie można zmusić idioty, by stał się geniuszem; podobnie z demokracji nie można uczynić obrońcy interesów Narodu.

Kłamstwo jest istotą demokracji, jej najważniejszym nakazem - pisał 22-letni Farfał, student prawa. Prawdziwa natura demokracji daje nam jednak uczciwą odpowiedź na jedno proste, ale oczywiste pytanie: jakimi ludźmi być nie powinniśmy, by nie stracić godności, honoru i szacunku dla samych siebie. To oczywiste - nie możemy stać się demokratami.

We wtorek Farfał oddał się do dyspozycji rady nadzorczej TVP. A ta zbiera się 4 lipca - tego dnia zdecyduje, czy odwołać wiceprezesa z taką przeszłością. Nieoficjalnie wiadomo, że LPR - partia, która nominowała Farfała - szuka już kogoś na jego miejsce.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom