Jak zapakować prezent nie tylko atrakcyjnie, ale także ekologicznie? Najlepiej w zwykły szary papier. Przyda się także odrobina wyobraźni, no i czasu. Prezent w opakowaniu przygotowanym własnoręcznie naprawdę zyskuje na wartości.

Zwykły papier - jak przekonują ekolodzy - będzie się krótko rozkładał po wyrzuceniu. Po drugie: na jego produkcję trzeba było zużyć mniej energii niż na zrobienie pięknej ozdobnej torebki.

Prof. Zbigniew Endler z katedry ekologii stosowanej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego twierdzi, że opakowanie ze zwykłego papieru rozłoży się po kilku tygodniach, natomiast jeśli będzie to foliowana, gruba torebka - nawet po kilku latach.

Pani Agnieszka, żeby nie zwiększać góry śmieci, która zostanie po świętach, sama zrobiła opakowania ze starych gazet. Zobacz:

Prezenty tradycyjnie kładziemy pod choinkę. A jak wygląda Twoje bożonarodzeniowe drzewko? Zrób zdjęcie i wyślij je do RMF FM. Opublikujemy je na www.rmf24.pl. [Zobacz naszą wspólną świąteczną galerię]

Zdjęcia choinek możesz przysyłać na Gorącą Linię: SMS/MMS: 600 700 800, e-mail: fakty@rmf.fm lub za pomocą formularza na stronie www.