Dziennikarz RMF FM laureatem „Nagrody Dziennikarzy Małopolski”

Sobota, 11 maja 2019 (21:30)

Dziennikarz RMF FM Przemysław Skowron został laureatem „Nagrody Dziennikarzy Małopolski”. Otrzymał on statuetkę w kategorii "materiał radiowy" za cykl „Dorwać Bestię”. Ponadto w innych kategoriach byli nominowani inni dziennikarze RMF FM: Michał Rodak oraz Krzysztof Berenda.

Uroczyste wręczenie Nagrody Dziennikarzy Małopolski odbyło się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Przemysław Skowron wygrał w kategorii materiał radiowy za cykl "Dorwać Bestię". To seria, w której przedstawiamy historie seryjnych morderców. W nim można było posłuchać o najstraszniejszych zabójstwach, które wstrząsnęły całym światem.

>>>POSŁUCHAJ CYKLU "DORWAĆ BESTIĘ"<<<

Ponadto w kategorii dziennikarstwo interwencyjne nominowany był reportaż Michała Rodaka i innych dziennikarzy RMF FM "Czarni przewodnicy bez licencji", który ujawnił bulwersujące szczegóły wyprawy na Mont Blanc w czerwcu 2018 roku, podczas której zginęła czterdziestoletnia Polka. Nasi dziennikarze pokazali luki w prawie, które pozwalają działać w branży turystycznej osobom niemającym odpowiednich uprawnień.

"Czarni przewodnicy" bez licencji. Wstrząsające kulisy wyprawy na Mont Blanc

Reporterzy RMF FM ujawniają bulwersujące szczegóły czerwcowej wyprawy na Mont Blanc, podczas której zginęła czterdziestoletnia Polka. Nasi dziennikarze pokazują luki w prawie, które pozwalają działać w branży turystycznej osobom niemającym odpowiednich uprawnień. Ich bezkarność może prowadzić do... czytaj więcej

W kategorii materiał internetowy był nominowany Krzysztof Berenda za materiał 75" lat od Krwawej Niedzieli. Polacy ginęli od kul, siekier, wideł, nierzadko w kościołach", w którym przypomniał atak Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów na blisko setkę polskich miejscowości. 11 lipca 1943 roku był kulminacyjnym dniem Rzezi Wołyńskiej.

75 lat od Krwawej Niedzieli. Polacy ginęli od kul, siekier, wideł, nierzadko w kościołach

11 lipca 1943 działacze i zwolennicy Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów dokonali ataku na blisko setkę polskich miejscowości, brutalnie mordując swoich sąsiadów. To był kulminacyjny dzień Rzezi Wołyńskiej, który przeszedł do historii jako Krwawa Niedziela na... czytaj więcej

Nagroda jest inicjatywą środowiskową dziennikarzy, dzięki której redaktorzy wyróżniają swoich kolegów - najlepszych dziennikarzy z regionu Małopolski, lub pracujących w mediach mających swoje główne siedziby na terenie Małopolski.

Po gali wręczenia odbył się bal dziennikarzy, na którym są zbierane środki na działalność Ogniska Wychowawczego - Grupy Wsparcia Dziennego działającego w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr. 2 na krakowskim Kazimierzu.


Lista nagrodzonych:

Kategoria: NEWS

Janusz Schwertner, Onet, za tekst “Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej Paczce"

Kategoria: PUBLICYSTYKA

Szymon Jadczak, TVN, za felietony podsumowujące upadek Wisły Kraków,

Kategoria: DZIENNIKARSTWO INTERWENCYJNE

Dawid Serafin i Bartosz Dybała, Onet/Gazeta Krakowska, za tekst “Kraków: chirurg Jan S. unika więzienia. Wiemy gdzie przebywa"

Kategoria: WYWIAD

Michał Olszewski, Gazeta Wyborcza, za wywiad ze Szczepanem Twardochem "Nie jestem polskim inteligentem"

Kategoria: DZIENNIKARSTWO SPECJALISTYCZNE

Maria Mazurek, Gazeta Krakowska, za tryptyk poświęcony umieraniu

Kategoria: DZIENNIKARZ KULTURALNY

Leszek Gnoiński, Gazeta Magnetofonowa, za materiał "Chłopcy"

Kategoria: FOTOREPORTER

Bartłomiej Jurecki, Tygodnik Podhalański, za fotoreportaż "Redyk"

Kategoria: REPORTAŻ PRASOWY

Bartosz Rumieńczyk, Onet, za materiał "Chłopaki z jajami"

Kategoria: MATERIAŁ RADIOWY

Przemysław Skowron, RMF FM, za cykl radiowy "Dorwać Bestie"

Kategoria: MATERIAŁ INTERNETOWY

Ewelina Karpińska-Morek, Interia, za tekst "Bo przyjdzie Krampus i zabierze ci nupel"

Kategoria: MATERIAŁ TELEWIZYJNY IM. JANA ROJKA

Grzegorz Głuszak, TVN, za materiał "Utracona młodość Tomasza Komendy"

Kategoria: DZIENNIKARZ EKOLOGICZNY

Marcin Kozielski, Radio Wawa, Oddział Kraków, za cykl materiałów interwencyjnych dotyczących problemów mieszkańców podkrakowskiej Skawiny
Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Arkadiusz Grochot