Najwięcej problemów czeka podróżnych na śląskim odcinku A4, gdzie trwają prace przy Węźle Sośnica – przyszłym połączeniu A1, A4 i drogi krajowej 44. I tak od okolic zjazdu z A4 do Gliwic i Tychów aż do wiaduktu nad torami PKP na długości 3,5 km mamy zwężenie jezdni – do dwóch pasów, zamknięcie zjazdu do Gliwic oraz do Tychów z kierunku Wrocławia. Do Gliwic trzeba więc pojechać przez Węzeł Kleszczów, natomiast do Tychów - drogą wojewódzką 921 objazdem przez węzeł 'Wspólna' do skrzyżowania w Paniówkach.

Kolejne utrudnienia to odcinek między Rudą Śląską a Chorzowem. Trwa wymiana nawierzchni na moście. Zamknięto jedną stronę jezdni dla podróżujących w kierunku Gliwic i dalej Wrocławia, ruch dwukierunkowy odbywa się na jezdni prawej w stronę Katowic i Krakowa.

Krajowa droga nr 4 to właściwie same remonty. Podróż przez Podkarpacie z pewnością nie będzie należeć do najprzyjemniejszych. Przebudowa dróg, prace na poboczach sprawiają, że w wielu miejscach obowiązuje ograniczenie do 50, a nawet 30 km na godzinę, oraz zwężenie jezdni. I tak pierwsze kłopoty i pierwsi drogowcy pojawią się na odcinku Machowa – Pilzno. To prawie 7,5 kilometra utrudnień, drugie tyle czeka podróżnych za Pilskiem – aż do miejscowości Nagawczyna. Potem Ropczyce, Sędziszów Małopolski Klęczany. Kolejny slalom z przeszkodami to odcinek Rzeszów-Łańcut. Na koniec Jarosław – Radymno i przebudowa mostu.

Długość: 677 kilometrów

Województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie.