Czy twój telefon jest na podsłuchu?

Środa, 7 listopada 2007 (09:27)

„Dlaczego mój telefon jest na podsłuchu?” – dziesiątki telefonów z takim pytaniem odbierają dziennie ratownicy wrocławskiego Centrum Powiadamiania Kryzysowego. Nagminnie dzwoniący w tej sprawie blokują numer telefonu alarmowego - ustaliła reporterka RMF FM.

Te liczne telefony to efekt informacji, która pojawiła się w Internecie. Możemy się z niej dowiedzieć, że jeżeli w telefonie komórkowym wybierzemy pewną kombinację cyfr i połączymy się z numerem 112, to nasz telefon jest na podsłuchu.

Okazało się, że jest to kwestia oprogramowania telefonów komórkowych i to tylko niektórych modeli. To właśnie ta sekwencja numerów jest w niektórych krajach także numerem telefonu alarmowego, dlatego takie rozwiązanie niektórzy producenci telefonów przyjęli - tłumaczył specjalista komisarz Artur Falkiewicz.

Cała sprawa nie ma zatem nic wspólnego z podsłuchem. Niektórzy jednak nie wierzą i kusi ich, by sprawdzić. Te osoby dodzwaniają się pod 112 i niepotrzebnie blokują linię tym, którzy mogą potrzebować pomocy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom