Ciężko ranił nożem dzielnicowego w Biskupinie. Jest areszt dla sprawcy ataku

Sobota, 12 maja 2018 (20:12)

Sąd Okręgowy w Gnieźnie aresztował na trzy miesiące 36-latka, który ciężko ranił nożem dzielnicowego w Biskupinie koło Żnina. Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 5.30 w czasie interwencji policjantów związanej ze zgłoszeniem przez właściciela domu włamania (jak się okazało - fałszywego). Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, usłyszeli dochodzące z domu krzyki kobiety i zdecydowali się wejść siłowo do środka. Natychmiast po wejściu zostali zaatakowani przez właściciela. 37-letni dzielnicowy został przez niego ugodzony nożem w okolice głowy i w brzuch. Drugi z funkcjonariuszy obezwładnił napastnika.

Raniony policjant trafił do szpitala w Żninie. Jego stan jest stabilny.

Według informacji policji, napastnik leczył się psychiatrycznie.

Sprawę umieszczenia podejrzanego w areszcie, pomimo, że przestępstwo zostało popełnione w Biskupinie, rozpatrywał sąd w Gnieźnie, bo podejrzany po zatrzymaniu został umieszczony w miejscowym szpitalu dla nerwowo i psychicznie chorych.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż osiem lat, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia. 

(m)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska