Ciąg dalszy taśm Oleksego

Piątek, 23 marca 2007 (06:43)

Dalszy ciąg nagrań rozmów Józefa Oleksego z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym publikuje dziś Dziennik. Oleksy przez trzy godziny opowiada biznesmenowi o tym, co robili ludzie lewicy, kiedy byli przy władzy. To koniec politycznej kariery Józefa Oleksego - czytamy na pierwszej stronie gazety.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski - nazwany "małym krętaczem", były premier Leszek Miller „dupkiem”. Obaj ochrzczeni „żulami”. Dostało się też Zbigniewowi Siemiątkowskiemu - według Oleksego to „konfabulant”. Takie określenia padły w czasie spotkania byłego premiera z Aleksandrem Gudzowatym w jego biurze, rozmowę nagrała ochrona biznesmena.

Jak zderzysz jego wynagrodzenia prezydenckie, a nawet Joli dochody, no to co z tego, że ona ma 100 tysięcy za ten program w telewizji, ale nie uzbiera żeby się nie wiadomo jak naharował, to nie uzbiera tyle ile potrzebuje, by legitymizować majątek - to o Aleksandrze Kwaśniewskim, którego Oleksy nazywa krętaczem i sugeruje, że jego majątek - pochodzi z niewiadomych źródeł.

Józef Oleksy - jeden z najbliższych moich przyjaciół politycznych - zachowuje się jak kretyn, zdrajca - mówi RMF FM Aleksander Kwaśniewski. czytaj więcej

Józef Oleksy zachowuje się jak ostateczny kretyn, zdrajca. Tak jak ma wiele talentów, tak samo ma po prostu zły charakter. To koniec przyjaźni, politycznej i każdej innej - komentuje wypowiedź Oleksego były prezydenta Aleksander Kwaśniewski.

Oleksy w swoich wyznaniach mówi też o Jerzym Szmajdzińskim, którego nazywa "bucem", Wojciecha Olejniczaka „narcyzem”, a Marka Borowskiego oskarża o fałszowanie wydatków na prezydencką kampanię wyborczą. Co taśmy Oleksego zmienią w polskim życiu politycznym, posłuchaj w relacji reporterki RMF FM Agnieszki Milczarz:

Kilka godzin po ujawnieniu taśm, Józef Oleksy przeprosił polityków lewicy za swe słowa a ujawnienie taśm nazwał manipulacją i wymierzoną w siebie prowokacją: Ja się nie wypieram niczego dopóki nie poznam dokładnie powstania i sposobu zmontowania tego nagrania. Tam nie było żadnych moich stwierdzeń opartych na faktach.

W te zapewnienia nie wierzy szef SLD Wojciech Olejniczak - jeden z bohaterów nagrania: Józef Oleksy tą wypowiedzią tak naprawdę zakończył swoją aktywność polityczną w Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Śledztwo zostanie wszczęte, o ile prokuratura będzie miała nagrania ujawnione przez media. Jeśli nie, wszczęte zostanie przynajmniej postępowanie sprawdzające – powiedział RMF FM minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. czytaj więcej

Śledztwo w sprawie wypowiedzi Oleksego zapowiedział w RMF FM minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro: Słowa wypowiedziana przez tak ważnego polityka nie mogą zostać zbagatelizowane.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom