Po chlorowaniu i płukaniu sieci w wodociągu miejskim w Choszcznie w Zachodniopomorskiem bakterii coli jest w niej mniej niż dopuszcza to norma. Spora część mieszkańców jest zdezorientowana - pić czy nie pić i czy bakterie w wodzie są czy ich nie ma.

Wody z kranu oficjalnie pić nie można, ale - jak zapewniła naszego dziennikarza dyrektor sanepidu w Choszcznie - kranówka jest czysta. Woda podawana do sieci nie zawiera bakterii, również na końcówkach sieci , czyli w miejscowościach obrzeżnych zaopatrywanych przez wodociąg choszczeński - tłumaczyła Magdalena Król.

Zaznaczyć jednak trzeba, że administracyjny zakaz picia wody wciąż nie został cofnięty. Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona po godz. 18.

Z niecierpliwością czekają na nią wszyscy mieszkańcy Choszczna. Woda w kranach nie nadaje się tam do picie niemal od tygodnia. W rozmowie z naszym reporterem mieszkańcy narzekają na beczkowozy. Trafienie na wóz z woda bywa trudniejsze niż wytypowanie szóstki w totka - narzekają. Nie ma ogłoszeń, wyznaczonych godzin . Trzeba na nie polować - podjeżdżają, trąbią. Wszyscy mają nadzieję, że dziś wieczorem ich problemy z wodą się skończą.