Chorzów: Wybuch w zakładach produkujących gazy techniczne

Środa, 17 lutego (09:09)
Aktualizacja: Środa, 17 lutego (10:02)

Nocny wybuch i pożar w zakładach produkujących gazy techniczne w Chorzowie. Dwie osoby są ranne. Życiu poszkodowanych nic nie zagraża.

Jak informują władze Chorzowa, jedna z poszkodowanych osób doznała lekkich oparzeń, druga została przewieziona do szpitala. "Nie było i nie ma zagrożenia dla mieszkańców Chorzowa i osób znajdujących się poza zakładem. To, co aktualnie unosi się nad zakładem to para wodna, która powstała w wyniku schładzania zbiorników przez straż pożarną" - informuje Urząd Miasta.

Strażacy odebrali w tej sprawie zgłoszenie tuż przed godz. 3 w nocy. Jak się okazało, w jednej z hal doszło do wybuchu i pożaru. W tym pomieszczeniu znajdował się acetylen.

Wstępnie ustalono, że doszło tam do uszkodzenia maszyny służącej do napełniania butli z gazem. Ponad godzinę od otrzymania zgłoszenia strażakom udało się opanować ogień.

W kluczowym momencie na miejscu było 12 strażackich wozów. W tej chwili strażacy dogaszają już pogorzelisko.

Firma Messer Polska, należąca do światowego koncernu Messer Group GmbH, zajmuje się produkcją i dystrybucja gazów technicznych, specjalnych, spożywczych i medycznych oraz suchego lodu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Marcin Buczek

Magdalena Partyła

RMF FM/PAP