Chlebowski i Drzewiecki zapłacą za aferę hazardową?

Czwartek, 1 października 2009 (10:07)

To fatalny błąd Zbigniewa Chlebowskiego - tak Julia Pitera, odpowiedzialna w rządzie za walkę z korupcją, komentuje doniesienia "Rzeczpospolitej". Gazeta napisała, że to szef klubu Platformy Obywatelskiej i minister sportu Mirosław Drzewiecki lobbowali w sprawie zmiany ustawy hazardowej. Aferę wczoraj ujawniło Centralne Biuro Antykorupcyjne.


Julia Pitera w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Krzysztofem Zasadą zapowiedziała na dziś spotkanie z Chlebowskim, który - jak twierdzi - musi się wytłumaczyć z podsłuchanych rozmów. Według niej taka forma kontaktów jest niedopuszczalna.

Zrobił fatalnie. Przestrzegam polityków od dawna, żeby w żaden sposób nie kontaktowali się z biznesmenami czy ludźmi, którzy mogą prowadzić działania lobbingowe. Julia Pitera dodaje, że zawsze zalecała, aby takie kontakty, jeśli już muszą być, prowadzić jedynie w formie pisemnej.

Pitera nie odpowiedziała jednak naszemu dziennikarzowi na pytanie czy powinien stracić funkcję szefa PO, choćby na czas wyjaśnienia sprawy. To jak przekonywała leży w gestii władz partyjnych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom