CBA podejrzewa, że z ARiMR wyłudzono 7,5 miliona złotych

Poniedziałek, 6 listopada 2017 (07:12)

​CBA podejrzewa, że z kasy wielkopolskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyłudzono 7,5 miliona złotych. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwym przestępstwie. Chodzi o urzędników agencji i szefa grupy producenckiej na rynku owoców i warzyw.

Z ustaleń CBA wynika, że grupa producencka starała się o dofinansowanie od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na zakup nieruchomości. Wyliczono, że jej wartość to pół miliona złotych.

Z niezrozumiałych powodów, od momentu wyceny w sierpniu 2011 roku do złożenia wniosku o finansowe wsparcie w marcu 2012 roku, nieruchomość zdrożała 19-krotnie. Urzędników agencji z Poznania to nie zaniepokoiło i wypłacili przedsiębiorcy prawie 7,5 miliona złotych.

CBA chce, by wicedyrektor i dwaj urzędnicy odpowiadali za przekroczenie uprawnień bądź niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Według CBA szef grupy producenckiej powinien odpowiadać za wyłudzenie.

Urzędnikom grozi do 10 lat więzienia, przedsiębiorcy - do 8.


(ł)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Krzysztof Zasada