Byli posłowie Twojego Ruchu założyli koło poselskie

Piątek, 3 października 2014 (20:57)

11 byłych posłów Twojego Ruchu założyło koło poselskie Bezpieczeństwo i Gospodarka. "Z założenia będziemy w opozycji, ale głosowanie za propozycjami koalicji PO-PSL będzie się zdarzać" - twierdzi jeden z jego członków, Artur Dębski.

W ubiegłym tygodniu z Twojego Ruchu odeszli: Artur Dębski, Artur Górczyński, Wincenty Elsner, Piotr Bauć, Roman Kotliński, Armand Ryfiński, Tomasz Makowski, Małgorzata Marcinkiewicz, Michał Pacholski, Wojciech Penkalski, Paweł Sajak i Marek Stolarski. Na wstąpienie do nowego koła spośród byłych posłów TR nie zdecydował się jedynie Wincenty Elsner. Nie chcę podejmować w tej chwili żadnych decyzji. Jedno jest pewne - nie przewiduję powrotu do Twojego Ruchu - tłumaczył.  Wstrzymałem się z deklaracją przystąpienia do koła moich kolegów, bo zaskoczyło mnie ich głosowanie nad wotum zaufania - znacząca większość moich kolegów poparła rząd Ewy Kopacz. Ja zawsze deklarowałem, że jestem w opozycji do koalicji rządzącej i nie zamierzam tego usytuowania zmieniać. To jest miejsce dla mnie najlepsze - dodał.

Za wotum zaufania zagłosowało ośmiu spośród 12 byłych posłów Twojego Ruchu. Wstrzymało się od głosu trzech: Piotr Bauć, Roman Kotliński i Małgorzata Marcinkiewicz. Przeciw był Wincenty Elsner.

Artur Dębski powiedział, że głosowanie większości byłych posłów TR za wotum zaufania nie oznacza, że koło, które zakładają, będzie popierać koalicję PO-PSL. Najbliższe posiedzenie pokaże, że nie jesteśmy w koalicji, ale oczywiście głosowanie za ich propozycjami będzie się zdarzać - mówił Dębski. W expose nowej premier przekonało nas to, co dotyczyło przedsiębiorców, m.in. propozycje usprawniające aparat skarbowy, które zakładają uczciwość przedsiębiorców" - dodał. "To będzie koło, które nie będzie brało udziału w awanturach - zapewnił.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF24-PAP