Była posłanka PO Ligia Krajewska uniewinniona

Środa, 11 grudnia 2019 (16:44)

Ligia Krajewska oczyszczona z zarzutów nieprawidłowości w fundacji zajmującej się prowadzeniem szkoły podstawowej w Warszawie. Jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, Sąd Okręgowy dla Warszawy Pragi uniewinnił byłą posłankę Platformy Obywatelskiej. Wyrok nie jest prawomocny.


Prokuratura Okręgowa dla Warszawy Pragi jeszcze nie podjęła decyzji, czy będzie apelacja w tej sprawie. Śledczy prawdopodobnie będą domagać się pisemnego uzasadnienia decyzji sądu. Dopiero po zapoznaniu się z nią podejmą decyzję w sprawie ewentualnego odwołania.

Co zarzucono Krajewskiej?


Ligia Krajewska w czerwcu 2018 usłyszała zarzuty dotyczące niegospodarności i przywłaszczenia ponad 250 tysięcy złotych należących do fundacji Szkoły Społecznej. Kartą kredytową fundacji miała płacić w drogeriach, sklepach monopolowych i zoologicznych. Śledczy zarzucali jej też podrabianie faktur.

Była posłanka od początku zaprzeczała zarzutom. Mówiła, że to polityczny atak i zemsta byłych członków fundacji, a wszystkie wydatki konsultowała z rodzicami uczniów szkoły, którą prowadzi fundacja. Kilka lat temu Krajewska zeznawała jako świadek w innej sprawie dotyczącej nieprawidłowości w fundacji.

Fundacja Szkoły Społecznej - Szkoły Bułhaka prowadzi szkołę podstawową w dzielnicy Wesoła. Ligia Krajewska była jedną z fundatorek organizacji. W zeszłym roku, po postawieniu jej zarzutów, zrezygnowała z członkostwa w PO.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Maciej Nycz

Grzegorz Kwolek