Pracowaliśmy ze sobą w tych samych mediach, a czasami tworzyliśmy te same programy - tak o swojej znajomości z ministrem sprawiedliwości Andrzejem Czumą mówi nowy szef polityczny jego gabinetu Zygmunt Rygiel. Ma odpowiadać między innymi za kontakty ministra z politykami, samorządem czy administracją.

Zygmunt Rygiel podkreśla, że przez wiele lat pracował w mediach i przede wszystkim bardzo dobrze zna się z Andrzejem Czumą. „Zaufanie” – to słowo wielokrotnie padało w czasie rozmowy. To stanowisko, które wymaga zaufania, prawda? Więc jeśli wymaga zaufania, a minister obdarza mnie takowym, to po prostu znalazłem się na tym stanowisku, na którym jestem - mówił reporterowi RMF FM nowy szef gabinetu politycznego ministra sprawiedliwości.

Rygiel, współpracownik Czumy nie ma wyższego wykształcenia, a do niedawna był menadżerem w firmie transportowej. Firma, w której pracowałem, zajmowała się wysyłką samochodów, towarów, prezentów. Ja byłem tylko jej pracownikiem - tłumaczy. To nie koniec zmian w Ministerstwie Sprawiedliwości. W najbliższym czasie pojawi się też nowy rzecznik Andrzeja Czumy. Na razie jego nazwisko owiane jest tajemnicą.