W najbliższą środę prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce spotkać się ma z szefem wydziału transportu w Komisji Europejskiej - dowiedział się nasz dziennikarz. Rozmowy odbędą się w Brukseli. Jednym z tematów ma być właśnie brak zezwoleń polskich przewoźników na wjazd do Rosji i związany z tym przestój polskich ciężarówek.

W najbliższą środę prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce spotkać się ma z szefem wydziału  transportu w Komisji Europejskiej - dowiedział się nasz dziennikarz. Rozmowy odbędą się w Brukseli. Jednym z tematów ma być właśnie brak zezwoleń polskich przewoźników na wjazd do Rosji i związany z tym przestój polskich ciężarówek.
Ruch na polsko-rosyjskim przejściu granicznym Bezledy- Bagrationowsk /Tomasz Waszczuk /PAP

W europejskiej stolicy spotkają się prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce Jan Buczek i szef wydziału, który w Komisji Europejskiej odpowiada za transport - Henrik Hololei.

Polscy przewoźnicy chcą przedstawić swój punkt widzenia na problem braku porozumienia z Rosjanami. Jest to ważne przed kolejną turą negocjacji w sprawie zezwoleń. Ta ma odbyć się w lutym i jej gospodarzami tym razem mają być Rosjanie. 

Na środowym spotkaniu polscy przewoźnicy będą też zachęcać Komisję Europejską, żeby zajęła stanowisko w sprawie płacy minimalnej w Niemczech - czy nasi przewoźnicy, którzy jeżdżą tam ciężarówkami i autokarami, muszą płacić swoim kierowcom tyle, ile wskazuje niemieckie prawo. 

(mal)