Będzin: Zderzenie dwóch autobusów, kilkanaście osób poszkodowanych

Piątek, 22 czerwca 2018 (10:56)
Aktualizacja: Piątek, 22 czerwca 2018 (13:24)

17 osób zostało poszkodowanych w wypadku w Będzinie. Rano, autobus komunikacji miejskiej uderzył w tym drugiego autobusu. Wśród rannych jest kilkuletnia dziewczynka. Jak zgodnie zapewniają lekarze, obrażenia nie zagrażają życiu poszkodowanych. Informację i zdjęcia z miejsca zdarzenia dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Do wypadku doszło około godziny 9.30 na ul. Wolności w Będzinie. To przelotowa trasa  prowadząca z centrum miasta do węzła z drogą nr 86 (odcinek tzw. gierkówki Katowice - Warszawa) i dalej w kierunku miejscowości Wojkowice.

Autobus zatrzymał się na przystanku. Drugi, jadący za nim w kierunku Wojkowic, uderzył w tył pojazdu. 17 osób zostało poszkodowanych. Są to raczej drobne obrażenia - potłuczenia, zadrapania, niemniej były osoby transportowane do szpitali w Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu - powiedział starszy sierżant Tomasz Mogielski z Komendy Miejskiej Policji w Będzinie.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował około 8-, 9-letnią dziewczynkę do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie.

Wiadomo, że kierowcy byli trzeźwi.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.


Autobusy obsługiwały linie komunikacji miejskiej na zlecenie Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Marcin Buczek

RMF FM/PAP