Będą utrudnienia w ruchu na odcinkach autostrady A1 w Łódzkiem. Dziś rozpoczynają się prace związane z remontem nawierzchni na jezdni prowadzącej w kierunku Gdańska między Piotrkowem Trybunalskim i węzłem Tuszyn.

Będą utrudnienia w ruchu na odcinkach autostrady A1 w Łódzkiem. Dziś rozpoczynają się prace związane z remontem nawierzchni na jezdni prowadzącej w kierunku Gdańska między Piotrkowem Trybunalskim i węzłem Tuszyn.
Autostrada A1 (zdj. ilustracyjne) / PAP/Tytus Żmijewski /PAP

Jak poinformował rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski, prace będą prowadzone na prawym pasie. Jednorazowo zostaną nimi objęte odcinki o długości od 100 metrów do 2 kilometrów. W czasie trwania prac wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km na godzinę, a jazda będzie odbywała się lewym pasem.

Roboty będą prowadzone w godzinach od 9 do 17. Poza nimi jazda będzie odbywała się normalnie. Planowany koniec prac to 31 marca. Ewentualne opóźnienia może wywołać zła pogoda.

Jednocześnie Zalewski poinformował, że w środę 22 marca rozpoczną się prace związane z utrzymaniem nawierzchni na autostradzie A1, między węzłami Łódź Górna i Łódź Południe, na jezdni w kierunku Katowic. Łącznie obejmą one odcinek 2,15 kilometra. Jednorazowo ekipy będą zajmowały fragmenty jezdni o długości kilkuset metrów. W miejscu prowadzonych prac zajęte będą: pas awaryjny i pas wolny. Na tym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie prędkości również do 80 km na godzinę. Prace będą prowadzone w godzinach od 8.00 do 16.00.

Podobne prace będą kontynuowane dzień później między węzłami Łódź Południe i Tuszyn, także na jezdni prowadzącej w kierunku Katowic. W tym przypadku będzie nimi objęty odcinek o łącznej długości 5 kilometrów. Również w tym miejscu będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km na godzinę. Prace będą prowadzone w godzinach od 8 do 16. W razie niesprzyjających warunków pogodowych termin prac może ulec zmianie.

GDDKiA apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących ograniczeń.

Autostrada A1 to jedna z kluczowych tras szybkiego ruchu w Polsce. Leży w ciągu międzynarodowej trasy E75 oraz w VI transeuropejskim korytarzu transportowym. A1 jest jedyną autostradą w Polsce o przebiegu południkowym. Obecnie w eksploatacji jest 430 km autostrady (odcinki: Pruszcz Gdański – Piotrków Trybunalski oraz Pyrzowice – Gorzyczki).


(mn)