Becikowe dla wszystkich kobiet

Piątek, 30 grudnia 2005 (05:50)

Becikowe w wysokości 1000 złotych otrzymają, niezależnie od dochodu, wszystkie matki. Jeśli dochód w rodzinie nie przekracza 504 złotych - zasiłek z tytułu urodzenia dziecka wyniesie nawet 2 tysiące.

To konsekwencje głosowań w Sejmie nad poprawkami Senatu do znowelizowanych ustaw o świadczeniach rodzinnych. W tej sytuacji rząd musi znaleźć dodatkowe 360 milionów złotych – wyjaśniała Joanna Kluzik-Rostkowska, wiceminister polityki społecznej. Ja nie traktuję tego w kategoriach sukcesu czy porażki. Po to jest parlament, żeby decydować o pewnych sprawach. Pogodziłam się z decyzją parlamentu - dodaje pani minister.

Porażka PiS to tak naprawdę zwycięstwo LPR. Roman Giertych puchnie z dumy: Nie mówmy tu o kategoriach politycznych. Ta decyzja ma charakter symboliczny, bo ona oznacza rozpoczęcie polityki prorodzinnej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chciał komentować pierwszej porażki. Komentuje za to niedoszły koalicjant, czyli Platforma Obywatelska: Widać bardzo wyraźnie, że jak się ma koncepcję na rządzenie przy pomocy mniejszości, po to żeby zabrać wszystko w państwie, to na końcu czeka porażka - mówi Jan Rokita. PiS przegrał w Sejmie m.in. koncepcję komisarza, który rządziłby w Warszawie do samych wyborów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Internet RMF