Awaria w Poczcie Polskiej. Problemy z systemem informatycznym

Piątek, 22 listopada 2019 (13:54)

Duża awaria w Poczcie Polskiej. Od rana są problemy z systemem informatycznym, służącym do obsługi klientów.

Największe kłopoty są z przyjmowaniem przelewów, listów poleconych i przekazów pieniężnych. Jest spore ryzyko, że tego na poczcie dziś nie załatwimy.

Działa natomiast wydawanie przesyłek awizowanych, odbieranych w placówce.

Pracownicy poczty od kilku godzin pracują nad usunięciem awarii. Problemy nadal występują jednak w wielu miejscach w Polsce.

W komunikacie wysłanym do naszego dziennikarza Poczta Polska informuje:

Cytat

Z uwagi na problemy z systemem informatycznym obsługującym klientów, nasze placówki działały w ograniczonym zakresie. Dotyczyło to głównie obszaru nadawczego. Utrudnienia dotyczą np. przyjmowani przelewów oraz listów poleconych i przekazów pieniężnych. Możemy natomiast wydawać przesyłki awizowane, przeznaczone do wydania w placówkach (np. realizacja usługi odbiór w punkcie). Przepraszamy klientów za niedogodności, obecnie w części placówek system już funkcjonuje prawidłowo, intensywnie pracujemy nad całkowitym usunięciem awarii.

Jak zauważa portal bankier.pl, usługi Przekaz pocztowy i Ekspres Pieniężny będą niedostępne również dziś wieczorem, ponieważ w godz. 22 do 23.30 Poczta Polska zaplanowała prace konserwacyjne systemu internetowego.


Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Paweł Balinowski

Magdalena Partyła