Abp Jędraszewski zaapelował o niedziele wolne od pracy

Czwartek, 15 czerwca 2017 (13:03)

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas procesji Bożego Ciała zaapelował o niedziele wolne od pracy - "Boże i nasze". "Chodzi o to, aby w imię solidaryzmu społecznego wszystkim zapewnić możliwość niedzielnego odpoczynku, który pozwala na godne przeżycie niedzieli w kręgach rodzinnych i przyjacielskich" - mówił.

Metropolita krakowski stanął także w obronie życia dzieci nienarodzonych.

Nie wolno nam, Moi Drodzy, lekceważyć trzeciego przykazania Dekalogu, które nakazuje "Dzień święty święcić". Jest to sprawa, która dotyczy nie tylko osób wierzących, ale całego naszego społeczeństwa - mówił abp Jędraszewski. Chodzi bowiem o to, aby w imię solidaryzmu społecznego wszystkim zapewnić możliwość niedzielnego odpoczynku, który pozwala na godne przeżycie niedzieli w kręgach rodzinnych i przyjacielskich - podkreślił.

Dodał, że wiele dzieci cierpi z tego powodu, że ich rodzice nie mają dla nich czasu nawet w świąteczne dni.

Podejmując to ważne zagadnienie, pragniemy, Drodzy Siostry i Bracia, z całą mocą przyłączyć się dzisiaj do tych wielorakich głosów, które jednoczącą się we wspólnym wołaniu: +Niedziela Boża i nasza+ - powiedział arcybiskup. Niedziela będzie naprawdę nasza, jeśli - jako ludzie wierzący - uczynimy wszystko, aby przede wszystkim była ona Boża - dodał.

Abp Jędraszewski mówił o konieczności obrony życia dzieci nienarodzonych. Musimy być i czuć się odpowiedzialnymi za życie każdego człowieka - w tym za życie dzieci jeszcze nienarodzonych, które żyją pod sercami swych matek i które oczekują przede wszystkim od nich serca przepełnionego miłością. Odnosi się to także do tych dzieci, które są dotknięte biologicznymi wadami. W imię eugeniki nie wolno nikogo pozbawiać życia! - mówił abp Jędraszewski. Podkreślił, że to sprawa nie tylko wrażliwości społecznej, ale "państwa, które musi jednoznacznie stanąć w ich obronie, a rodziców tych dzieci wspierać w ich trudach rodzicielskich i wychowawczych".

(az)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska