5 osób zginęło pożarze w Wielkopolsce. Pozostali mieszkańcy domu otrzymają pomoc

Sobota, 14 stycznia 2017 (20:48)

Pomoc finansową, rzeczową i psychologiczną otrzymają mieszkańcy domu w Ryczywole (Wielkopolskie), w którym w nocy z piątku na sobotę wybuchł pożar. W jego wyniku zginęła pięcioosobowa rodzina, a jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

W wielorodzinnym domu zamieszkiwało w sumie 12 osób. Pożar zauważono w piątek ok. godziny 23. Akcja gaśnicza zakończyła się w sobotę nad ranem.

Ofiary śmiertelne to matka w wieku 65 lat i czwórka jej synów w wieku 35 - 39 lat. Śmierć czterech osób stwierdzono na miejscu, a jeden z mężczyzn zmarł po przewiezieniu do szpitala. Okoliczności tragedii bada policja i prokuratura.

W sobotę z władzami gminy Ryczywół oraz poszkodowanymi rodzinami spotkała się wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Tragiczny pożar domu wielorodzinnego w miejscowości Ryczywół w województwie wielkopolskim. Policja i prokuratura badają przyczyny tej katastrofy. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. czytaj więcej

Władze gminy zadeklarowały pomoc poszkodowanym. Rodziny otrzymają mieszkania zastępcze oraz zasiłki losowe. Zadeklarowano również wsparcie psychologiczne. Uruchomiony został specjalny numer konta dla wpłat na rzecz poszkodowanych rodzin - poinformował w sobotę rzecznik wojewody Tomasz Stube.

W szpitalu w Obornikach przebywa mężczyzna, sąsiad ofiar, który ratował się z pożaru, skacząc z okna. Pozostali mieszkańcy budynku przebywają u swoich rodzin.

Stube poinformował, że nadzór budowlany zdecydował, iż w obiekcie, w którym doszło do pożaru, nadal będzie można mieszkać.

APA

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska