24 stopnie. Tu padł marcowy rekord ciepła

Środa, 31 marca (16:22)

Na stacji Dobrogoszcz w woj. dolnośląskim termometry pokazały dziś 23,9 stopni Celsjusza. Tym samym pobity został rekord marcowej temperatury dla tej stacji, który dotychczas wynosił 23,7 stopni i pochodzi z 1968 roku.

O tym, że na Dolnym Śląsku w miejscowości Dobrogoszcz odnotowano temperaturę, która może okazać się rekordowa, IMGW informowało wcześniej w mediach społecznościowych.

"O godz. 14:00 na stacji Dobrogoszcz w woj. dolnośląskim termometry pokazały 23,1 stopni. Dziś może zostać pobity rekord temperatury dla marca dla tej stacji, który jak na razie wynosi 23,7 stopni z 1968 roku" - napisał Instytut na Twitterze.


 

Rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski przed godz. 15 poinformował, że temperatura na stacji wyniosła już 23,9 stopni. Tym samym jest to najwyższa wartość odnotowana w marcu od czasu pomiarów.

Jak zaznaczył synoptyk, niewykluczone, że marcowy rekord zostanie też pobity w Karpaczu.

W środę na dużym obszarze kraju temperatura osiągnęła około 20 stopni Celsjusza. Zgodnie z prognozami Instytutu miał to być najcieplejszy dzień w tym tygodniu, który może okazać się również najcieplejszym dniem od początku roku.

Dziś został już pobity tegoroczny rekord ciepła, który padł 25 lutego. 


/
/
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Joanna Potocka