2-letni chłopiec wypadł z okna na trzecim piętrze. Jest w ciężkim stanie

Sobota, 29 września 2012 (21:55)

Tragiczny wypadek w Poznaniu: 2-letni chłopiec wypadł z okna na trzecim piętrze budynku. Matka dziecka była w tym czasie w kuchni. Lekarze ze szpitala dziecięcego przy ulicy Krysiewicza walczą o jego życie.

Do wypadku na poznańskich Jeżycach doszło w sobotę w okolicach południa. Dziecko wypadło z okna na chodnik na wysokości piekarni, która znajduje się w budynku.

Stan dziecka jest bardzo poważny. Chłopiec ma liczne złamania i najprawdopodobniej doznał obrażeń wewnętrznych. Lekarze podejrzewają także złamanie podstawy czaszki. Chłopiec jest na OIOM-ie.

Na miejsce tragedii przyjechali policjanci, by ustalić przebieg wypadku. Na razie jednak nie wiadomo, jak doszło do tragedii. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko było pod opieką matki, która w kuchni przygotowywała dla niego posiłek. 

2,5-latek wypadł z okna w Legnicy

Do podobnego wypadku doszło w lipcu w Legnicy. 2,5-latek wypadł z okna mieszkania na trzecim piętrze. Podczas tragicznego wypadku jego matka była w pracy, a malcem opiekowali się dziadkowie. Chłopiec prawdopodobnie wykorzystał chwilę nieuwagi opiekunów. Kiedy dziadkowie byli w kuchni, poszedł do pokoju, otworzył okno i za mocno się wychylił. 2,5-latek został przewieziony do szpitala z bardzo poważnymi obrażeniami głowy.


Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Adam Górczewski

Malwina Zaborowska