Jest śledztwo ws. oświadczenia Banasia. Poznaliśmy nazwisko nowego ministra sportu [PODSUMOWANIE DNIA]

Wtorek, 3 grudnia 2019 (20:02)

Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo ws. oświadczenia majątkowego szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Danuta Dmowska-Andrzejuk jest oficjalną kandydatką na ministra sportu - ogłosił to we wtorek premier Mateusz Morawiecki. "Rada Ministrów wyraża zaniepokojenie postępowaniem sędziów, którzy poprzez swoje publiczne wypowiedzi i działania kwestionują status innych sędziów, manipulując wyrokiem TSUE" - czytamy w stanowisku przyjętym przez rząd ws. sytuacji w wymiarze sprawiedliwości. Katowicka prokuratura chce tymczasowego aresztowania znanego dziennikarza Kamila D. Mężczyzna jest podejrzany o oszustwo i podrobienie weksla. Specjalnie dla Was zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze i najciekawsze informacje dnia!

Marianowi Banasiowi grozi 5 lat więzienia. Jest śledztwo ws. jego oświadczenia majątkowego

Nawet pięć lat więzienia grozi Marianowi Banasiowi. Zdaniem śledczych Banaś złożył fałszywe oświadczenie majątkowe. Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo w tej sprawie. Decyzja zapadła po analizie zawiadomienia, które trafiło do śledczych z Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ale także z Ministerstwa Finansów i od posłów Platformy Obywatelskiej.

Marian Banaś zamierza trwać na stanowisku. Dzisiejsze wszczęcie przez białostocką prokuraturę śledztwa w sprawie jego majątku na razie nie przekonuje szefa NIK do ustąpienia. Jak usłyszał reporter RMF FM Krzysztof Berenda od najbliższych współpracowników Banasia, na prezesie Najwyższej Izby Kontroli nie robi to większego wrażenia. Według nich szef NIK traktuje to jak polityczną presję, która tylko zachęca go do pozostania na stanowisku.

Co z planem B na Banasia? "Przyzwoitość nakazuje dać kilka dni na refleksję"

Mija kolejny dzień, a Prawo i Sprawiedliwość nie pokazuje planu B, który miał być zastosowany, jeśli prezes Najwyższej Izby Kontroli nie poda się do dymisji. Śledztwo w sprawie Mariana Banasia wszczęła dziś białostocka prokuratura regionalna.

Co z planem B na Banasia? "Przyzwoitość nakazuje dać kilka dni na refleksję"

Mija kolejny dzień, a Prawo i Sprawiedliwość nie pokazuje planu B, który miał być zastosowany, jeśli prezes Najwyższej Izby Kontroli nie poda się do dymisji. Śledztwo w sprawie Mariana Banasia wszczęła dziś białostocka prokuratura regionalna. czytaj więcej

Multimedalistka, żołnierz, projektantka wnętrz, odznaczona przez Bronisława Komorowskiego. Znamy przyszłą minister sportu


Danuta Dmowska-Andrzejuk jest już oficjalnie kandydatką na ministra sportu: we wpisie na Facebooku poinformował o tym Mateusz Morawiecki.

"Jak mało kto ma złote ręce do sportu" - napisał szef rządu.

Dmowska-Andrzejuk jest utytułowaną szpadzistką: w dorobku ma medale mistrzostw świata i Europy, zawodowym żołnierzem, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i projektantką wnętrz, przez prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczona została Złotym Krzyżem Zasługi.

Danuta Dmowska-Andrzejuk kandydatką na minister sportu. Morawiecki pisze o "złotych rękach do sportu"

Danuta Dmowska-Andrzejuk jest już oficjalnie kandydatką na ministra sportu: we wpisie na Facebooku poinformował o tym Mateusz Morawiecki. "Jak mało kto ma złote ręce do sportu" - napisał o utytułowanej szpadzistce szef rządu. czytaj więcej

Rada Ministrów zaniepokojona postępowaniem sędziów. "To próby nielegalnych nacisków"

"Rada Ministrów wyraża zaniepokojenie postępowaniem sędziów, którzy poprzez swoje publiczne wypowiedzi i działania kwestionują status innych sędziów, manipulując wyrokiem TSUE" - czytamy w stanowisku przyjętym we wtorek przez rząd ws. sytuacji w wymiarze sprawiedliwości. "Zamiast naprawy wymiaru sprawiedliwości, propozycji realizacji wyroku Trybunału Sprawiedliwości ten rząd po raz kolejny idzie na konfrontacje" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Mariuszem Piekarskim - Borys Budka szef klubu Koalicji Obywatelskiej. I jak dodał: to próby nielegalnych nacisków na sędziów.

Rada Ministrów zaniepokojona postępowaniem sędziów. "To próby nielegalnych nacisków"

"Rada Ministrów wyraża zaniepokojenie postępowaniem sędziów, którzy poprzez swoje publiczne wypowiedzi i działania kwestionują status innych sędziów, manipulując wyrokiem TSUE" - czytamy w stanowisku przyjętym we wtorek przez rząd ws. sytuacji w wymiarze sprawiedliwości. "Zamiast... czytaj więcej

Kancelaria Sejmu nie chce ujawnić list poparcia do nowej KRS. Stara się o uchylenie nakazu

Kancelaria Sejmu zwróciła się do Sądu Okręgowego w Olsztynie o uchylenie nakazu ujawnienia zgłoszeń kandydatów do tzw. nowej Krajowej Rady Sądownictwa i list poparcia dla nich.

Ponad tydzień temu, nawiązując do ostatniego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE, zażądał tego sędzia Paweł Juszczyszyn - którego w konsekwencji zawieszono i wobec którego wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Kancelaria Sejmu od miesięcy odmawia ujawnienia list poparcia do nowej KRS - mimo wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Kancelaria Sejmu nie chce ujawnić list poparcia do nowej KRS. Stara się o uchylenie nakazu

Kancelaria Sejmu zwróciła się do Sądu Okręgowego w Olsztynie o uchylenie nakazu ujawnienia zgłoszeń kandydatów do tzw. nowej Krajowej Rady Sądownictwa i list poparcia dla nich. Ponad tydzień temu, nawiązując do ostatniego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE, zażądał tego sędzia Paweł Juszczyszyn... czytaj więcej

Komisja budżetu nie chce finansowania 13. emerytur z Funduszu Solidarnościowego

Senacka komisja budżetu i finansów publicznych opowiedziała się za odrzuceniem ustawy umożliwiającej finansowanie tzw. trzynastych emerytur i rent socjalnych z Funduszu Solidarnościowego.

Za odrzuceniem ustawy było 5 senatorów, 2 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. O odrzucenie ustawy wnioskował wiceprzewodniczący komisji senator Leszek Czarnobaj (KO). Tłumaczył to m.in. wątpliwościami związanymi z przewidzianymi w ustawie przepływami finansowymi.

Komisja budżetu nie chce finansowania 13. emerytur z Funduszu Solidarnościowego

Senacka komisja budżetu i finansów publicznych opowiedziała się za odrzuceniem ustawy umożliwiającej finansowanie tzw. trzynastych emerytur i rent socjalnych z Funduszu Solidarnościowego. czytaj więcej

Dziennikarz Kamil D. zostanie tymczasowo aresztowany?

Katowicka prokuratura chce tymczasowego aresztowania znanego dziennikarza Kamila D. Mężczyzna jest podejrzany o oszustwo i podrobienie weksla. Wniosek w sprawie aresztu jeszcze dziś ma trafić do sądu.

Jarosław Kaczyński po operacji. „Wszystko w porządku, wkrótce wróci do pracy”

"Jarosław Kaczyński jest po operacji. Wszystko przebiegło dobrze. Wkrótce wróci do pracy" /RMF FM

Małgorzata Gosiewska w Porannej rozmowie w RMF FM przekazała najświeższe informację na temat zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. "Jest po operacji, wszystko idzie w dobrym kierunku" - przekazała wicemarszałek Sejmu.

Jarosław Kaczyński po operacji. „Wszystko w porządku, wkrótce wróci do pracy”

Małgorzata Gosiewska w Porannej rozmowie w RMF FM przekazała najświeższe informację na temat zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. "Jest po operacji, wszystko idzie w dobrym kierunku" – przekazała wicemarszałek Sejmu. czytaj więcej

13. emerytura ze środków dla niepełnosprawnych. Senat zgłasza zastrzeżenia

Senat zgłasza zastrzeżenia do ustawy o Funduszu Solidarnościowy. Chodzi o przepisy dopuszczające finansowanie między innymi trzynastych emerytur ze środków, które pierwotnie miały być przeznaczone dla niepełnosprawnych.

13. emerytura ze środków dla niepełnosprawnych. Są zastrzeżenia

Biuro legislacyjne Senatu zgłasza zastrzeżenia do ustawy o Funduszu Solidarnościowy. Chodzi o przepisy dopuszczające finansowanie między innymi trzynastych emerytur ze środków, które pierwotnie miały być przeznaczone dla niepełnosprawnych. czytaj więcej


Artykuł pochodzi z kategorii: Podsumowanie Dnia

Edyta Bieńczak

Magdalena Partyła

Malwina Zaborowska

Maciej Nycz