Nie było niespodzianek w ostatnich meczach fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Barcelona wygrała w Kijowie z Dynamem 2:1, po golach Xaviego i Messiego, choć pierwsi z bramki cieszyli się gospodarze. W trzeciej minucie spotkania Valdesa pokonał Milewski. W Mediolanie Inter wygrał 2:0 z mistrzem Rosji Rubinem Kazań. Do siatki zespołu gości trafili Eto'o i Balotelli. 90 minut w barwach Rubina rozegrał Rafał Murawski i to było dobre spotkanie w wykonaniu byłego zawodnika Lecha Poznań.

Trwa fatalna passa Liverpoolu. Tym razem zespół Rafy Beniteza przegrał na Anfield Road z Fiorentiną 1:2. Mistrz Rumunii Unirea Urziceni przed spotkaniem z VFB Stuttgart, miał realną szansę na awans do kolejnej rundy. Już po 11 minutach meczu w Stuttgarcie wszystko było jednak jasne. Gospodarze prowadzili 3:0, by ostatecznie pokonać zespół Dana Petrscu 3:1.

Standard Liege wystąpi w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Belgowie zremisowali na własnym stadionie 1:1 z AZ Alkmaar. W 90. minucie blisko trzeciego miejsca w grupie byli jeszcze Holendrzy, którzy prowadzili po golu Jeremaina Lensa, ale wtedy w ich polu karnym pojawił się bramkarz Standardu, Sinan Bolat, który zdobył dla swojej drużyny wyrównującego gola.

Olympiakos Pireus pokonał 1:0 Arsenal na stadionie w Atenach. Całe spotkanie w składzie "Kanonierów" rozegrał Łukasz Fabiański.

W doskonałym stylu zakończyli udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów piłkarze Olympique Lyon. Podopieczni Claude'a Puela, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans do kolejnej rundy, pokonali na własnym stadionie Debreczyn aż 4:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Bafetimbi Gomis, Michel Bastos, Miralem Pjanić i Aly Cissokho.

W ostatnim środowym spotkaniu Sevilla pokonała Glasgow Rangers 1:0.

TABELE

Grupa E:

Olympique Lyon - VSC Debreczyn 4:0 (2:0)

FC Liverpool - AC Fiorentina 1:2 (1:0)

Lp.|Zespół|Mecze|Zwycięstwa|Remisy|Porażki|Bilans bramek|Liczba punktów 1.|AC Fiorentina|6|5|0|1|14-7|15 - awans 2.|Olympique Lyon|6|4|1|1|12-3|13 - awans 3.|FC Liverpool|6|2|1|3|5-7|7 - Liga Europejska 4.|VSC Debreczyn|6|0|0|6|5-19|0

Grupa F:

Dynamo Kijów - FC Barcelona 1:2 (1:1)

Inter Mediolan - Rubin Kazań 2:0 (1:0)

1.|FC Barcelona|6|3|2|1|7-3|11 - awans 2.|Inter Mediolan|6|2|3|1|7-6|9 - awans 3.|Rubin Kazań|6|1|3|2|4-7|6 - Liga Europejska 4.|Dynamo Kijów|6|1|2|3|7-9|5

Grupa G :

VfB Stuttgart - Unirea Urziceni 3:1 (3:0)

FC Sevilla - Glasgow Rangers 1:0 (1:0)

1.|FC Sevilla|6|4|1|1|11-4|13 - awans 2.|VfB Stuttgart|6|2|3|1|9-7|9 - awans 3.|Unirea Urziceni|6|2|2|2|8-8|8 - Liga Europejska 4.|Glasgow Rangers|6|0|2|4|4-13|2

Grupa H:

Olympiakos Pireus - FC Arsenal 1:0 (0:0)

Standard Liege - AZ Alkmaar 1:1 (0:1)

1.|FC Arsenal|6|4|1|1|12-5|13 - awans 2.|Olympiakos Pireus|6|3|1|2|4-5|10 - awans 3.|Standard Liege|6|1|2|3|7-9|5 - Liga Euroepejska 4.|AZ Alkmaar|6|0|4|2|4-8|4