Zjazd hakerów w Niemczech

Czwartek, 7 sierpnia 2003 (23:45)

Hakerzy z całego świata spotkali się w Brandemburgii w Niemczech. Mistrzowie buszowania w Internecie przez cztery dni wymieniać będą swoje doświadczenia w poruszaniu się po sieci. Każdy haker przywiózł ze sobą laptopa.

Do jednej z podberlińskich miejscowości przyjechało ponad 2000 hakerów. Całą imprezę zorganizował klub pod nazwą „Komputerowy Chaos”. W obozie, gdzie nocują specjaliści od włamywania się od sieci, ustawiono ponad 18-metrową, dzięki której wszyscy mogą korzystać z Internetu.

Na imprezę wielu zainteresowanych przyjechało z rodzinami. Hakerami są przed wszystkim mężczyźni, ale ponad 20 proc. osób, które włamują się do sieci, buszując tam bez umiaru, to panie – twierdzą organizatorzy zlotu.

Przez najbliższe cztery dni hakerzy będą wymieniać informacje o tym, jak najlepiej zrobić zamieszanie w wirtualnym świecie. Jak sami mówią, celem nie jest zniszczenie baz danych i sieci komputerowych. Celem jest po prostu przebicie się przez wszystkie komputerowe blokady i zabezpieczenia, i dotarcie do samego serca komputerowych systemów.

23:45

Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

-