Zakopane: Zarzuty w sprawie napadu na turystkę

Czwartek, 1 sierpnia 2002 (13:45)

Zarzut usiłowania zabójstwa postawiła zakopiańska prokuratura 20-letniemu mieszkańcowi pobliskiego Nowego Bystrego. Młody góral jest podejrzany o zaatakowanie 16-letniej dziewczyny siekierą. Do sądu trafił wniosek o aresztowanie mężczyzny. Prokuratura nie ujawnia szczegółów napadu.

Tydzień temu, na poboczu drogi z Zakopanego do Kościeliska znaleziono zakrwawioną turystkę z Łodzi. Jej stan lekarze określają jako krytyczny. Dziewczyna najpierw trafiła do szpitala w Zakopanem, po kilku dniach trzeba było przetransportować ją śmigłowcem do Krakowa. Nadal jednak nie odzyskała przytomności i rokowania są złe - poinformował RMF Jan Szymański z Komendy Powiatowej policji w Zakopanem.

We wtorek policja zatrzymała dwóch młodych mieszkańców okolic Zakopanego, których podejrzewa się o dokonanie tej zbrodni. Jednemu z nich już przedstawiono zarzut, co stanie się z drugim jeszcze nie wiadomo. Nie wiadomo też, dlaczego 16-latka została zaatakowana: Na razie nie chcemy ujawniać żadnych szczegółów związanych z tą sprawą, bo nie wiemy czy ktoś jeszcze nie jest w nią zamieszany - mówi prokurator rejonowy Krzysztof Knapik.

13:45

Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

-