Przy wejściu na najpopularniejszy tatrzański szlak, prowadzący do Morskiego Oka, pojawiły się nowe tablice ostrzegawcze: "Droga tylko dla niedźwiedzi" Natknął się na nie mieszkaniec Zakopanego wracający z grzybobrania. Nie wiadomo kto i kiedy postawił te znaki.

Na znakach narysowany jest niedźwiedź, pod nimi widnieje napis – „Droga tylko dla niedźwiedzi”. Sprawa jest bardzo dziwna i tak naprawdę nikt nic nie wie. Oficjalne komunikaty policji, straży granicznej i leśników brzmią tak samo – czyli „Bez komentarza”. Pewne jest tylko to, że coś się dzieje przy wejściu na drogę do Morskiego Oka. Zastanawia niespotykana do tej pory zgodność wypowiedzi służb oraz to, że nikt nie potwierdza ani nie zaprzecza. Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego jest nieuchwytny - jego sekretarka powiedziała, że szef jest od dziś na urlopie. Jego telefony, domowy i komórkowy, nie odpowiadają. I tu również pojawia się pytanie, dlaczego człowiek znający najlepiej tereny Tatrzańskiego Parku Narodowego nagle zniknął.

Odpowiedzi na te pytania postarają się dziś poszukać nasi reporterzy, którzy zajmą się sprawą tajemniczych tablic umieszczonych przy wejściu na drogę do Morskiego Oka. Szlakiem tym dziennie spaceruje kilkanaście tysięcy osób.

Foto RMF

14:00