Wydłuża się kolejka tirów na przejściu w Bezledach

Sobota, 19 kwietnia 2003 (16:00)

24 godziny muszą czekać kierowcy tirów na przejazd przez polsko-rosyjskie przejście graniczne w Bezledach. Kolejka samochodów po polskiej stronie szlabanu stoi już kilka dni. Kierowcy chcą zdążyć przed świętami...

Większość polskich kierowców już przejechała granicę i wróciła do domów. Tiry, które parkują przed szlabanem w Bezledach mają głównie rosyjskie tablice rejestracyjne.

Na granicy po polskiej stronie stoi około 120 samochodów ciężarowych. Jest to spowodowane – jak tłumaczy dyżurny straży granicznej w Bezledach – wolnym odprawianiem aut przez rosyjskie służby, które w ciągu godziny obsługują zaledwie 5 tirów.

Drugi powód rosnącej kolejki to świąteczny zakaz poruszania się po polskich drogach samochodów, których masa przekracza 12 ton. Rosjanie spieszą się, aby zdążyć przed godziną 18, kiedy to zacznie obowiązywać ograniczenie w ruchu ciężarówek.

Kierowców, zwłaszcza samochodów ciężarowych, czekają świąteczne zmiany w organizacji ruchu na drogach. W wielu miejscach w związku z uroczystościami Wielkiego Piątku już pojawiały się utrudnienia, choćby w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej w Małopolsce, gdzie trwają nabożeństwa. czytaj więcej

Przypomnijmy, dziś zakaz poruszania się po drogach dla ciężarówek obowiązuje do godz. 22. Jutro i w poniedziałek od godz. 7 do 22.

Foto: Archiwum RMF

16:00

Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

-