Policja trafiła na trop, który może pomóc w wyjaśnieniu niedawnych napadów na stołeczne banki. Poszukiwany jest mężczyzna, którego zarejestrowała kamera w jednej z okradzionych placówek.

Do końca nie jest wiadomo, czy nagrany mężczyzna pomagał przestępcom. Jeśli nawet nie, to na pewno dokładnie ich widział. Sporządzony portret i samo zdjęcie mężczyzny już kilka tygodni temu zostało opublikowane na łamach gazet. Cały czas wizerunek mężczyzny widnieje także na stronie internetowej komendy stołecznej policji.

Śledztwo w sprawie napadów na banki wciąż trwa. Policja nie może jeszcze pochwalić się sukcesami w tej sprawie. Przesłuchiwani są w dalszym ciągu świadkowie, a policjanci, korzystając z pomocy swoich informatorów, próbują dowiedzieć się, która z działających w Warszawie grup przestępczych, może stać za tą serią napadów. Wersja, że stoi za tym któraś z miejscowych grup, jest w tej chwili najbardziej prawdopodobna.

Pod koniec kwietnia bandyci napadli na dwa niewielkie oddziały banku. Policja podejrzewa, że mogła tego dokonać ta sama szajka rabusiów. Od początku roku w Warszawie doszło już do sześciu napadów na banki. Sprawców do tej pory nie złapano.