Świecko otwarte dla tirów

Niedziela, 31 sierpnia 2003 (21:05)

Przejście graniczne w Świecku zostało otwarte dla tirów. Samochody osobowe, by rozładować powstały zator, nadal kierowane są na inne przejścia graniczne. Utrudnienia w ruchu spowodowane były wypadkiem na moście granicznym dwóch ciężarówek.

W związku z kilkunastogodzinną przerwą w odprawach po niemieckiej stronie przejścia granicznego stoi bardzo długa kolejka tirów, aby szybciej rozładować zator, służby niemieckie zdecydowały się nie wpuszczać do Polski aut osobowych. Kierowane są one na inne przejścia, najczęściej do Kostrzyna nad Odrą, gdyż w Słubicach utworzyła się duża kolejka, w której trzeba spędzić około 2 godzin.

W tej chwili ciężarówki stojące na przygranicznym parkingu na wjazd do kraju czekają około 40 godzin. Drugi sznur tirów stoi na około 20-kilometrowym odcinku autostrady.

Przypomnijmy. Do wypadku dwóch ciężarówek doszło na moście granicznym. Na stojącą w kolejce litewską ciężarówkę najechał polski tir, który przewoził w beczkach ciekły kwas alkilosulfonowy. W wypadku ranny został polski kierowca.

21:05

Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

-