Śnieg i lód utrudniają jazdę w Niemczech

Poniedziałek, 13 stycznia 2003 (11:45)

Opady śniegu i gołoledź doprowadziły do poważnych zakłóceń komunikacji w różnych regionach Niemiec. Cienka warstwa lodu pokryła drogi na północy Niemiec oraz w Północnej Nadrenii-Westfalii, Brandenburgii, Saksonii, Saksonii-Anhalcie i Turyngii.

Na autostradzie 243 w Górach Harzu uwięzionych zostało 25 ciężarówek. W Meklemburgii-Pomorzu Zaodrzańskim lód był przyczyną licznych wypadków - wiele samochodów znalazło się w przydrożnych rowach.

W Turyngii ciężarówki, które wpadły w poślizg i stanęły w poprzek drogi, zablokowały autostradę A4 pomiędzy Gerą i Ruedersdorf. Autostrada 40 w okolicach Essen została na skutek wypadku na pewien czas zamknięta.

Do niebezpiecznych kolizji, w których są ranni, doszło w okolicach Schwerina na autostradzie A7 w okolicach Warder w Szlezwiku-Holsztynie oraz na drodze krajowej w okolicach Osnabrueck.

Niemiecki Instytut Meteorologiczny przewiduje, że dziś w Niemczech wschodnich spadnie miejscami do 20 centymetrów śniegu. Z powodu silnego wiatru dojść może do tworzenia się zasp. Śnieg pada także w Hesji.

11:45

Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

-