RMF: Niestandardowe wakacje za 150 euro

Czwartek, 23 czerwca 2005 (15:01)

Szukasz pomysłu na niestandardowe wakacje? Korespondenci RMF mają kolejne propozycje na urlop za 150 euro. W „Faktach” RMF i „Super Expressie” także rady, jak uatrakcyjnić dzieciom wakacje w mieście.

Dziś zabieramy Was w miejsce, gdzie zaczyna się czas. To zaledwie kwadrans od centrum Londynu. Przez Greenwich przebiega południk zerowy, który kroi Ziemię na półkulę zachodnią i wschodnią. Od tej umownej linii odmierzane są strefy czasowe.

Tylko w Greenwich można regulować swój zegarek, stojąc okrakiem na obu półkulach. Tylko w Greenwich można stracić poczucie czasu, chodząc po parku, obserwatorium astronomicznym, muzeum morskim, czy po słynnym targowisku.

Warto tam zajrzeć. Nasz londyński korespondent Bogdan Frymorgen spytał mieszkańców Greenwich, czym jest dla nich południk zerowy. Posłuchaj:

Tanio i ciekawie można też spędzić wakacje w Berlinie. Niemiecki korespondent RMF FM odkrył podziemia tej stolicy. Wystarczy trochę odwagi, latarka i 150 euro na przewodnika. Zabierze cię on w świat rozległych lochów, tuneli i bunkrów. Posłuchaj relacji z Berlina:

Wielu z nas na wakacje zostanie jednak w domach. Co więc zrobić, by lato w mieście nie było nudne, zwłaszcza dla nastolatków. Oczywiście można się wybrać na basen lub do parku, by pojeździć na rowerze. Wiele atrakcji proponują też domy kultury. Warto także nadrobić zaległości kinowe, zwłaszcza że latem nie brakuje filmowych premier.

Problem w tym, że ostatnio młodzież, a także młodsze dzieci, wybierają mniej ambitne sposoby na spędzenie czasu - spacerowanie po galeriach, tych handlowych niestety. Posłuchaj relacji Miry Skórki:

Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

-