W Nowy Rok ulicami Londynu przejdzie korowód orkiestr z niemal całego świata. Wśród nich będzie też taka, która bardzo pomysłowo przygotowywała się do tej zimowej parady.

Orkiestra składająca się z uczniów szkoły Johna Greya przyjechała do Londynu z Kajmanów. Wyspy te położone są na Morzu Karaibskim, gdzie temperatura rzadko spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Aby klimat panujący w Wielkiej Brytanii nie był dla nich szokiem, muzycy hartowali się jeszcze w rodzinnych stronach. Przez pewien czas conajmniej godzinę dziennie ćwiczyli w... chłodni jednego z supermarketów. W tym czasie co ambitniejsi uczniowie testowali własną wytrzymałość zakładając na siebie różnego rodzaju ubrania. Jak twierdzą, teraz przygotowani są nawet na najzimniejsze przyjęcie. Posłuchaj relacji korespondenta radia RMF FM Bogdana Frymorgena:

W najbliższy weekend ulicami Londynu przemaszeruje 41 orkiestr. Większość z nich przyjedzie na wyspy ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli aura okaże się łaskawa wrócą do domu bez zapalenia płuc.

19:00