Policjanci z Trójmiasta mają kłopoty z tablicami rejestracyjnymi. Ich baza danych zawiera tylko numery starych, czarnych tablic, natomiast po dane samochodów z nowymi, muszą dzwonić do do urzędu wojewódzkiego.

Kłopotu nie ma, jeśli funkcjonariusze chcą to sprawdzić w dzień powszedni. Nie jest to już takie łatwe, kiedy chcą uzyskać informacje w niedzielę lub święto, albo po godzinie 16.

Po godzinach pracy urzędników nie ma możliwości ustalenia tych danych i wtedy trzeba czekać do rana. Dane dotyczące kradzieży, bądź poszukiwania jakiegoś samochodu są prowadzone tylko i wyłącznie przez policję, natomiast jeżeli chodzi o to, kto jest właścicielem pojazdu, to można to sprawdzić tylko w urzędzie wojewódzkim i wtedy pojawiają się problemy. Jak dodaje Marek Kąkolewski z gdańskiej drogówki, nawet za dnia funkcjonariusze mogą mieć kłopoty z ustaleniem personaliów właściciela pojazdu. Gminne urzędy spóźniają się z przesyłaniem nowych numerów rejestracyjnych. Jak na razie policjanci "jakoś" sobie radzą...

Posłuchaj także relacji z Trójmiasta reportera RMF FM Janusza Życzkowskiego:

16:45