Z powodu prac wykończeniowych przy wiaduktach zmieniono organizację ruchu na autostradzie A4 w rejonie gliwickiego węzła Sośnica. Ale to niejedyne utrudnienia na autostradzie. Na płatnym odcinku A4 rozpoczął się bowiem czas remontów.

Do godziny 12-13 drogowcy będą ustawiać znaki. Później będzie już tylko gorzej. Dwukilometrowy odcinek A4 w kierunku Wrocławia, będzie całkowicie zamknięty. Samochody będą kierowane tzw. drogą zbiorczą biegnącą wzdłuż autostrady. Tam do dyspozycji kierowców będą dwa pasy ruchu.

Ograniczenia przewidziano także na nitce autostrady w stronę Krakowa. Będzie otwarty tylko jeden pas ruchu i podobnie jak w przeciwną stronę, droga równoległa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prosi kierowców o uzbrojenie się w cierpliwość i tłumaczy, że to już ostatnie tak poważne prace przy węźle Sośnica.

Częściowe zamknięcie autostrady wynika z robot wykończeniowych przy wiaduktach biegnących nad trasą. Utrudnienia na dwukilometrowym odcinku autostrady A4 potrwają do końca maja.

Sezon remontów na płatnym odcinku A4

Na autostradzie Kraków - Katowice ruszyły prace przy przebudowie wiaduktu między węzłami: Mysłowice i Brzęczkowicami. Na odcinku jednego kilometra drogowcy zwęzili pasy i ograniczyli prędkość do 80 kilometrów na godzinę. Prace mają sie zakończyć do połowy czerwca, ale wtedy ruszy modernizacja kolejnych wiaduktów.