Polacy wygrali z Austrią 1:0. Rozmowy o pensjach nauczycieli i brexicie [PODSUMOWANIE DNIA]

Czwartek, 21 marca 2019 (21:01)
Aktualizacja: Czwartek, 21 marca 2019 (23:51)

Od zwycięstwa nad Austrią rozpoczęli polscy piłkarze walkę o awans na Euro 2020. W Brukseli debatowano o opóźnieniu brexitu, a w Warszawie o podwyżkach dla nauczycieli, którzy grożą strajkiem tuż przed egzaminami gimnazjalnym i ósmoklasisty. W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny w pięciu polskich miastach rozdawaliśmy Wam wózki z limitowanej edycji RMF FM! Zobaczcie podsumowanie najważniejszych informacji dnia!

Eliminacje Euro 2020: Austria - Polska 0:1! Gola na wagę zwycięstwa zdobył Krzysztof Piątek!

Polscy piłkarze rozpoczynają rywalizację w eliminacjach mistrzostw Europy 2020: ich pierwszym rywalem jest reprezentacja Austrii!

Od zwycięstwa rozpoczęli polscy piłkarze rywalizację w eliminacjach Euro 2020: w rozgrywanym w Wiedniu spotkaniu pokonali Austriaków 1:0! Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 68. minucie Krzysztof Piątek!

Eliminacje Euro 2020: Austria - Polska 0:1!

Od zwycięstwa rozpoczęli polscy piłkarze rywalizację w eliminacjach Euro 2020: w rozgrywanym w Wiedniu spotkaniu pokonali Austriaków 1:0! Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 68. minucie Krzysztof Piątek! czytaj więcej

  • Czy Polska awansuje na Euro 2020?
Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Czy Polska awansuje na Euro 2020?

  • 42%
  • 11%
  • 36%
  • 11%
głosów: 3013

Opóźnienie brexitu możliwe - ale jest warunek

Jeśli brytyjska Izba Gmin zatwierdzi w przyszłym tygodniu umowę ws. warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - Bruksela zgodzi się na opóźnienie brexitu do 22 maja. Takie ustalenia znalazły się we wstępnym projekcie dokumentu przygotowanego przez uczestników unijnego szczytu w belgijskiej stolicy. Wskazany w projekcie termin nie jest przypadkowy: dzień później rozpoczną się wybory do Parlamentu Europejskiego.

O szczegółach brukselskich ustaleń przeczytasz TUTAJ! >>>>

Wiemy, kto weźmie udział w spotkaniu ostatniej szansy z nauczycielami

Nie będzie premiera, będzie za to minister finansów. Reporter RMF FM Grzegorz Kwolek poznał skład rządowej delegacji na poniedziałkowe rozmowy z nauczycielami, którzy domagają się podwyżek i grożą strajkiem.

Jak ustalił nasz dziennikarz, szefową rządowej delegacji ma być przedstawiciel rządu w Radzie Dialogu Społecznego - minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Na spotkaniu pojawią się również szefowa resortu edukacji Anna Zalewska i minister finansów Teresa Czerwińska. Towarzyszyć im będą eksperci.

Udział w spotkaniu weźmie także przedstawiciel prezydenta Andrzej Dera. Nie ma natomiast na razie potwierdzenia obecności szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka.

Wiemy, kto weźmie udział w spotkaniu ostatniej szansy z nauczycielami

Nie będzie premiera, będzie za to minister finansów. Reporter RMF FM Grzegorz Kwolek poznał skład rządowej delegacji na poniedziałkowe rozmowy z nauczycielami, którzy domagają się podwyżek i grożą strajkiem. czytaj więcej

Nauczyciele z Solidarności zwiększają presję na rząd. Grożą głodówką

"Jeżeli postulaty pracowników oświaty nie zostaną uwzględnione przez rząd, to w poniedziałek przedstawiciele Solidarności rozpoczną protest głodowy" - poinformował w czwartek szef Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa. Zaostrzenie protestu ma być sposobem na wywarcie jeszcze większego nacisku na rząd.

Nauczyciele z Solidarności zwiększają presję na rząd. Grożą głodówką

"Jeżeli postulaty pracowników oświaty nie zostaną uwzględnione przez rząd, to w poniedziałek przedstawiciele Solidarności rozpoczną protest głodowy" – poinformował w czwartek szef Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa. czytaj więcej


Mocne słowa Ryszarda Legutko o strajku nauczycieli

Prezes ZNP Sławomir Broniarz strajkiem nauczycieli szantażuje rząd. To grozi sparaliżowaniem systemu edukacji - oświadczył Ryszard Legutko, były szef MEN. Jednocześnie gość Porannej rozmowy w RMF FM przyznał, że nauczyciele za mało zarabiają i są niedoszacowani finansowo. "To powinno być zmienione, ale tego nie można zrobić za jednym razem" - dodał. "Taki skok jednorazowy jest bardzo kosztowny i widać, że ma posmak awanturnictwa" - powiedział eurodeputowany PiS. Jego zdaniem, "to jest awanturnicza polityka, domaganie się bardzo dramatycznego skoku w takim momencie, kiedy rząd jest bardzo hojny, jeśli chodzi o politykę socjalną".

Czekał 9 godzin na pomoc na SOR-ze w Sosnowcu. "Zmarł w męczarniach"

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 39-latka, który przed kilkoma dniami zmarł w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim.

Według bliskich, mężczyzna, który trafił do placówki z siną i spuchniętą nogą, z której "cały czas sączył się płyn z krwią" - wszystko to prawdopodobnie na skutek zatoru - na pomoc czekał w izbie przyjęć blisko 9 godzin.

O szczegółach tej wstrząsającej historii przeczytacie TUTAJ! >>>>

Graś: Wiedza o wyłudzeniach VAT-u była powszechna

Wiedza o istnieniu procederu wyłudzeń podatku VAT nie była tajemna, była szeroko dostępna - zeznał przed komisją śledczą ds. VAT b. sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Paweł Graś. Jak dodał, problem był znany co najmniej od wejścia Polski do UE.

Graś: Wiedza o wyłudzeniach VAT-u była powszechna

Wiedza o istnieniu procederu wyłudzeń podatku VAT nie była tajemna, była szeroko dostępna - zeznał przed komisją śledczą ds. VAT b. sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Paweł Graś. Jak dodał, problem był znany co najmniej od wejścia Polski do UE. czytaj więcej

Katastrofa promu w Iraku. "Z wody wyłowiono 60 ciał"

Co najmniej 54 osoby zginęły, kiedy w czwartek na rzece Tygrys w pobliżu Mosulu w Iraku zatonął prom - informuje AFP, powołując się na władze. 28 osób jest zaginionych. Większość ofiar to kobiety i dzieci, które nie potrafiły pływać - wskazał Husam Khalil, szef mosulskiej obrony cywilnej.

"Z wody wyłowiono 60 ciał". Katastrofa promu w Iraku

Co najmniej 54 osoby zginęły, kiedy w czwartek na rzece Tygrys w pobliżu Mosulu w Iraku zatonął prom - informuje AFP, powołując się na władze. 28 osób jest zaginionych. Większość ofiar to kobiety i dzieci, które nie potrafiły pływać - wskazał Husam Khalil, szef mosulskiej obrony cywilnej. czytaj więcej

Suchcicki: Ciągle są świecie osoby, które myślą, że zespołem Downa można się zarazić

Andrzej Suchnicki (stowarzyszenie „Bardziej kochani”): Są ludzie, którzy uważają, że zespołem Downa można się zarazić /Karolina Bereza, RMF FM

"Ludzie mają bardzo dziwne pomysły, choć to jest szczyt absurdu, że można się zarazić zespołem Downa. Ja tego nie doświadczyłem, ale słyszałem o takich wydarzeniach, że ‘zdrowe’ dzieci są zabierane z piaskownic, w których bawi się też dziecko z zespołem Downa, bo rodzice uważają, że dzieci mogą się zarazić" - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Andrzej Suchcicki ze stowarzyszenia "Bardziej kochani". Marcin Zaborski pytał o tę kwestię w związku z filmem przygotowanym na Światowy Dzień Zespołu Downa. Pada tam zdanie, że "zespołem Downa nie można się zarazić".

CAŁA ROZMOWA MARCINA ZABORSKIEGO DO ZOBACZENIA I PRZECZYTANIA TUTAJ

Setki spacerówek od RMF FM rozdanych!

Setki wózków dla naszych najmłodszych słuchaczy rozdanych! /RMF FM

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny rozdawaliśmy wózki z limitowanej edycji RMF FM! aby zdobyć żółto-niebieską spacerówkę, trzeba było ubrać siebie i swoją pociechę w nasze radiowe kolory i przyjść w jedno z wyznaczonych miejsc!

Pełną relację z naszej akcji, filmy i zdjęcia ze wszystkich miast znajdziecie TUTAJ! >>>>

Nie masz jeszcze wózka od RMF FM? Koniecznie ZAJRZYJCIE >>>TUTAJ! >>>


Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

Edyta Bieńczak

Nicole Makarewicz

Magdalena Opyd