Piękna dziewczyna, dorastający chłopak, koszmarne sny i magia w małym mieście. Dziś do sklepów z książkami trafia współczesna powieść fantasy "Piękne istoty". Powinna przypaść do gustu miłośnikom Harry'ego Pottera i czytelnikom sagi "Zmierzch".

Autorkami książki są Margaret Stohl i Kami Garcia. To opowieść o przeznaczeniu, miłości i o niebezpiecznej klątwie. Lena jest inna i to nie tylko dlatego, że jest znikąd i nie pasuje do jasnowłosych piękności z Południa. Ale również dlatego, że skrywa w sobie mroczną tajemnicę - klątwę, która ciąży na jej rodzinie od pokoleń. Ethan odlicza miesiące do swojego wyjazdu z Gatlin, niewielkiej mieściny w Karolinie Południowej. Pewnej nocy śni o dziewczynie, której nigdy wcześniej nie widział. Jakie jest jego zdziwienie, kiedy spotyka ją na szkolnym korytarzu? Od tej chwili liczy się tylko ona i miłość, która ich połączyła. W mieście bez przyszłości, jedna tajemnica zmieniła wszystko. Ta powieść przypomina połączenie "Harry'ego Pottera" i sagi "Zmierzch" - mówi redaktor książki Monika Kiersnowska

posłuchaj rozmowy o bohaterach książki

Prawa do powieści sprzedano do ponad 30 krajów, a prawa do jej ekranizacji kupiła już wytwórnia Warner Bros. Reżyserem filmu ma być Richard LaGravenese, twórca m.in komedii romantycznej "P.S. Kocham cię".