Pierwsza dama USA, zbiera oferty na swoje pamiętniki. Podobno najwyższa kwota zaproponowana za jej wspomnienia wynosi 7 milionów dolarów.

Adwokat Robert Barnett, który ponoć zajmuje się tą sprawą reprezentując Hillary Rodham Clinton odmawia wszelkich komentarzy. Zainteresowanie wydawców książką obecnej pierwszej damy jest wielkie, ponieważ Hillary Clinton dała do zrozumienia, że poruszy w niej temat romansu jej męża z Monicą Lewinsky. Na razie nie wiadomo, kiedy książka zostanie wydana. Póki co, trwają spekulacje, na co pani Clinton chce przeznaczyć zarobione w ten sposób pieniądze. Według nie potwierdzonych informacji Hillary Clinton chce dużej zaliczki, za którą zamierza kupić dom w Waszyngtonie. W zeszłym roku państwo Clintonowie zaciągnęli kredyt hipoteczny w wysokości 1,7 miliona dolarów na dom, który kupili w Nowym Jorku. Hillary Clinton wprowadziła się tam w styczniu.

Od 7 listopada pani Clinton jest senatorem stanu Nowy Jork. Jest, jak dotąd, jedyną pierwszą damą w historii USA, która ubiegała się o to stanowisko, na dodatek z powodzeniem.

Foto EPA

23:20