Polski Koncern Naftowy Orlen SA ponownie zaprzeczył informacjom telewizyjnych "Wiadomości" o sponsorowaniu przez tę spółkę prezydenckiej kampanii Mariana Krzaklewskiego.

W piątek w głównym wydaniu "Wiadomości" jako przykład finansowania kampanii Krzaklewskiego podały, że w pałacyku w Srebrnej koło Płocka, który jest własnością PKN Orlen, gościł kandydat na prezydenta Marian Krzaklewski z żoną oraz grono jego współpracowników, między innymi pełnomocnik jego komitetu Andrzej Szkaradek. Na dowód "Wiadomości" przedstawiły zdjęcie gości na tle pałacyku, wśród których był prezes PKN Orlen Andrzej Modrzejewski, informując, że fotografia wykonana została "tuż po prawyborach prezydenckich w Nysie". W oświadczeniu PKN Orlen podkreślono, że ze względu na fakt, iż spółka skierowała do sądu pozew w sprawie przeciwko TVP nie będzie komentowała żadnych informacji na ten temat. Jednocześnie biuro prasowe PKN Orlen wyraziło ubolewanie, że

"Wiadomości" TVP1 po raz kolejny nie zwróciły się do spółki z prośbą o zweryfikowanie danych i o sprawdzenie ile rzeczywiście koncern wydatkował na cele promocyjno-reklamowe.

01:00