Niemcy: Liczba ofiar wypadku mikrobusu wzrosła do trzech

Niedziela, 10 sierpnia 2003 (23:15)

Tragiczniejszy w skutkach, niż początkowo wyglądało, okazał się wczorajszy wypadek niemieckiego mikrobusu, którym jechali Polacy. Liczba osób, które zginęły wzrosła do trzech. W szpitalach zmarło jeszcze dwoje pasażerów, zabranych z miejsca wypadku.

Policja ograniczyła informacje na temat tej tragedii, nie mówiąc nic o szczegółach, ponieważ trudno było do końca wytłumaczyć to zdarzenie. Kilku uczestników wypadku posiadało podwójne obywatelstwo. Niektórzy nie chcieli aby o całym zdarzeniu dowiedział się konsulat w Berlinie.

Informacja o tej tragedii dotarła do konsulatu dopiero po 9 godzinach. Później wstrzymano się z udzielaniem informacji mediom na temat stanu zdrowia poszkodowanych.

Jedna osoba zginęła, a osiem zostało ciężko rannych w wypadku polskiego mikrobusu, do którego doszło w Niemczech na drodze między Berlinem a Dreznem. Dwie ranne osoby nadal walczą o życie. Kierowca mikrobusu był trzeźwy. czytaj więcej

W komendzie policji we Frankfurcie i w ambasadzie Polski dosłownie urywały się telefony. Wielu Polaków próbowało dowiedzieć się czy to przypadkiem nie ich krewni jechali tym mikrobusem.

23:15

Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

-