Lady GaGa została bohaterką wieczoru rozdania nagród Grammy w Los Angeles. Nie przez muzyczne osiągnięcia. Pomogła jej w tym kosmiczna kreacja autorstwa mistrza Armaniego. Sukienka, złożona z kilkunastu metalowych obręczy, nie pozwoliła jej swobodnie wysiąść z limuzyny. Pomoc – w postaci dwóch dżentelmenów musiała – musiała przyjść z zewnątrz.

I to jest jedyny często sposób, by w kreacji, która nadaje się tylko do pokazywania, móc się poruszać - przyznaje wrocławska stylistka Małgorzata Piotrowska. Wybierając kreację, musimy wybrać, czy chcemy zrobić dobre pierwsze wrażenie, czy też chcemy mieć kreację użyteczną.

Jak sobie radzić w niewygodnym ubiorze - wyjaśnia Małgorzata Piotrowska

Jeżeli stawiamy na  piorunujący efekt, musimy mieć pod ręką kogoś, kto nam pomoże wysiąść z taksówki, usiąść w fotelu czy na krześle przy stole – przestrzega Małgorzata Piotrowska.

Maria Zięba-Selerowicz demonstruje, jak usiąść na krześle w bardzo wąskiej spódnicy, by się nie przewrócić.

Jeżeli włożymy na siebie bardzo wąską kreację – wysiadając  z samochodu, musimy stosować metodę „boczkiem boczkiem” Nogi złączyć razem, obrócić całe ciało w bok, delikatnie wysunąć najpierw jedną stopę, potem drugą, wesprzeć się na drzwiach lub dłoni osoby która pomoże nam wysiąść, i dopiero wtedy ciężar ciała przesunąć  do przodu i wydostać się z auta. Zobacz jak to zrobić:

jak elegancko wysiąść z samochodu - cz1

jak elegancko wysiąśc z auta - cz2

Za pomoc przy realizacji filmów  dziękujemy wrocławskim „Elegantkom” pani Małgorzacie Piotrowskiej i  Marii Ziębie-Selerowicz.