Polscy szczypiorniści przegrali z Niemcami bój o brązowy medal olimpijski. Początkowo walka była wyrównana. Jednak z każdą kolejną minutą spotkania, różnica bramek między biało-czerwonymi a naszymi zachodnimi sąsiadami była coraz większa. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 13:17. Spotkanie zakończyło się wynikiem 25:31.

Trener polskich szczypiornistów /PAP/Adam Warżawa /PAP

Mecz Polska-Niemcy podsumował Patryk Serwański z redakcji sportowej RMF FM:

"Na pewno zawiodła skuteczność. Piotr Wyszomirski nie był tak skuteczny w obronie, jak powinien. Ale pamiętajmy, że to, co robi bramkarz to jest zależne od całej linii defensywy. W ataku na pewno się dziś gubiliśmy. Przez długie minuty: i w pierwszej i drugiej połowie nieporadność właśnie w ofensywnie decydowała o tym, że nie zdobywaliśmy bramek z taką regularnością jak Niemcy.

Wielka szkoda, bo dla kilku naszych zawodników - tych najstarszych - jak Bielecki, Szmal czy Bartosz Jurecki - to były na pewno ostatnie igrzyska. Być może ostatnia duża impreza w narodowych barwach. Chyba nikt się nie zdziwi, jak po tym turnieju kilku z naszych zawodników powie, że w kadrze już nie zagra.

Polacy stracili szansę na olimpijski medal, ale pokazali w Rio, że chcą walczyć, że potrafią, że mają wielkie umiejętności."

Polscy piłkarze ręczni w Rio de Janeiro po raz drugi w historii znaleźli się w najlepszej czwórce turnieju olimpijskiego.

Największy sukces osiągnęli przed 40 laty w Montrealu, gdzie drużyna prowadzona przez Stanisława Majorka i Janusza Czerwińskiego wywalczyła brązowy medal.