Tragiczny wypadek na obwodnicy Lublina. Pięć osób nie żyje, dwie są ciężko ranne. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Tragiczny wypadek na obwodnicy Lublina. Pięć osób nie żyje, dwie są ciężko ranne. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.
Wszystkie ofiary śmiertelne to pasażerowie busa /Krzysztof Kot /RMF FM

2 osoby w ciężkim stanie do szpitala zabrały śmigłowiec i karetka pogotowia - to 48-letni kierowca busa i 37-letnia pasażerka.

Do wypadku doszło na 10. kilometrze drogi między węzłami Lublin Sławinek i Lublin Czechów w kierunku Zamościa. W tył stojącego na pasie awaryjnym tira wjechał z dużą prędkością bus. Oba pojazdy miały ukraińskie rejestracje.


Kierowca tira zatrzymał się, bo zepsuł mu się pojazd. Bus zaczepił o tył naczepy tira swoją prawą stroną. Prędkość musiała być ogromna – samochód został praktycznie rozerwany.

Policja potwierdziła tożsamość części osób, które zginęły w wypadku. To trzy kobiety i dwóch mężczyzn. Do szpitala trafiło również dwóch mężczyzn podróżujących tirem, w którego uderzył bus. Na razie nie byli jeszcze przesłuchani, bo są w szoku.

Przejazd obwodnicą został odblokowany dopiero ok. godz. 21:30.

W ukraińskim konsulacie w Lublinie uruchomiono infolinię dla rodzin ofiar wypadku - nr to +4878413855.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mpw)