W godzinach wieczornych w doszło do wybuchu gazu w Kędzierzynie-Koźlu - zawaliła się część budynku. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.


W Kędzierzynie-Koźlu doszło do wybuchu gazu, w wyniku którego zawaliła się część budynku przy ul. Czerwińskiego. Doszło też do pożaru. Strażacy wyciągnęli stamtąd dwie osoby. Po jedną z nich, poważnie ranną, przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak usłyszała reporterka RMF FM od rzecznika straży pożarnej w Kędzierzynie Koźlu, pod gruzami mogą być jeszcze dwie osoby. Na miejscu jest obecnie około 80 strażaków oraz m.in. specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia Zdroju. Ewakuowano lokatorów sąsiednich kamienic. 

Do eksplozji doszło w mieszkaniu na drugim piętrze. Według wstępnych ustaleń, w kamienicy mógł wybuchnąć gaz. Runęła jedna kondygnacja budynku. Pozostałe są niestabilne. Grupa poszukiwawcza, razem z psem musiała się wycofać z działań w środku, ponieważ budynek grozi zawaleniem. Po zabezpieczeniu stropów akcja poszukiwawcza zostanie wznowiona.

Szefowa MSWiA Elżbieta Witek i wiceszef resortu Jarosław Zieliński są w stałym kontakcie z komendantami Państwowej Straży Pożarnej w związku z wybuchem, do którego doszło w czwartek w Kędzierzynie-Koźlu. Na miejscu jest wojewoda opolski Adrian Czubak - informuje resort.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.