Nie było niespodzianek w ostatnich meczach fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Barcelona wygrała w Kijowie z Dynamem 2:1, po golach Xaviego i Messiego, choć pierwsi z bramki cieszyli się gospodarze. W trzeciej minucie spotkania Valdesa pokonał Milewski. W Mediolanie Inter wygrał 2:0 z mistrzem Rosji Rubinem Kazań. Do siatki zespołu gości trafili Eto'o i Balotelli. 90 minut w barwach Rubina rozegrał Rafał Murawski i to było dobre spotkanie w wykonaniu byłego zawodnika Lecha Poznań.

Trwa fatalna passa Liverpoolu. Tym razem zespół Rafy Beniteza przegrał na Anfield Road z Fiorentiną 1:2. Mistrz Rumunii Unirea Urziceni przed spotkaniem z VFB Stuttgart, miał realną szansę na awans do kolejnej rundy. Już po 11 minutach meczu w Stuttgarcie wszystko było jednak jasne. Gospodarze prowadzili 3:0, by ostatecznie pokonać zespół Dana Petrscu 3:1.

Standard Liege wystąpi w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Belgowie zremisowali na własnym stadionie 1:1 z AZ Alkmaar. W 90. minucie blisko trzeciego miejsca w grupie byli jeszcze Holendrzy, którzy prowadzili po golu Jeremaina Lensa, ale wtedy w ich polu karnym pojawił się bramkarz Standardu, Sinan Bolat, który zdobył dla swojej drużyny wyrównującego gola.

Olympiakos Pireus pokonał 1:0 Arsenal na stadionie w Atenach. Całe spotkanie w składzie "Kanonierów" rozegrał Łukasz Fabiański.

W doskonałym stylu zakończyli udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów piłkarze Olympique Lyon. Podopieczni Claude'a Puela, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans do kolejnej rundy, pokonali na własnym stadionie Debreczyn aż 4:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Bafetimbi Gomis, Michel Bastos, Miralem Pjanić i Aly Cissokho.

W ostatnim środowym spotkaniu Sevilla pokonała Glasgow Rangers 1:0.