Drugi dzień matur. KE podwyższa prognozy gospodarcze dla Polski [PODSUMOWANIE DNIA]

Wtorek, 7 maja (20:29)

Wtorek upłynął pod znakiem drugiego dnia egzaminu dojrzałości. Maturzyści mierzyli się z królową nauk, czyli matematyką. Ten dzień przyniósł także nieoficjalne informacje dotyczącego tego, kto stał za alarmami bombowymi w szkołach. Za tym bezprecedensowym atakiem może kryć się grupa, która ma międzynarodowe powiązania - ustalił dziennikarz RMF FM. Pisaliśmy także o tym, że Komisja Europejska podniosła prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski na najbliższe dwa lata. O czym jeszcze się mówiło? Oto nasze podsumowanie dnia.

Alarmy bombowe w szkołach: Kto za nimi stoi? Mamy nieoficjalne informacje

663 szkoły, w których trwają matury, dostały dzisiaj maile z fałszywymi informacjami o podłożeniu bomb. W poniedziałek, w pierwszym dniu matur, liczba ta była dwukrotnie niższa, zdecydowano wtedy o ewakuacji około 6 tysięcy ludzi.

Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada, za tym bezprecedensowym atakiem może stać grupa mogąca mieć międzynarodowe powiązania. O jej planach zakłócenia matur policja wiedziała już 2 maja.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT! >>>>

Drugi dzień matur

Wtorek był drugim dniem matur. Maturzyści pisali obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Musieli wykazać się m.in. znajomością pojęcia funkcji, własności figur geometrycznych oraz umiejętnością rozwiązywania równań i nierówności.

ARKUSZ Z MATURY Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM (NOWA MATURA) ZOBACZ <<<< TUTAJ >>>>

ARKUSZ Z MATURY Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWY (STARA MATURA) ZOBACZ <<<< TUTAJ >>>>

TUTAJ znajdziecie propozycje rozwiązań przygotowane przez matematyków z liceum w Węgorzewie w woj. warmińsko-mazurskim

Alarmy bombowe w szkołach. Każda placówka będzie w nocy pilnowana przez służby

Gigantyczna akcja policji w całym kraju w związku z alarmami bombowymi w szkołach, w których odbywają się matury. Jak ustalili reporterzy RMF FM - placówki, w których trwają egzaminy mają być przez całą noc pilnowane przez służby. 

Alarmy bombowe w szkołach. Każda placówka jest w nocy pilnowana przez służby

Gigantyczna akcja policji w całym kraju w związku z alarmami bombowymi w szkołach, w których odbywają się matury. Jak ustalili reporterzy RMF FM - placówki, w których trwają egzaminy mają być przez całą noc pilnowane przez służby. czytaj więcej

Nieuzasadnione żale wiceministra. „W historii TSUE nie było wypowiedzi stron trwającej godzinę"

W historii TSUE nie było wypowiedzi stron, która by trwała 60 minut - powiedział naszej dziennikarce przedstawiciel unijnego Trybunału w Luksemburgu. To odpowiedź na skargi wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, który powiedział, że wyznaczenie Zastępcy Prokuratora Generalnego zaledwie 10 minut na wystąpienie przed TSUE "jest czymś niebywałym".

Nieuzasadnione żale wiceministra. „W historii TSUE nie było wypowiedzi stron trwającej godzinę"

„W historii TSUE nie było wypowiedzi stron, która by trwała 60 minut” – powiedział naszej dziennikarce przedstawiciel unijnego Trybunału w Luksemburgu. To odpowiedź na skargi wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, który powiedział, że wyznaczenie Zastępcy Prokuratora Generalnego zaledwie... czytaj więcej

Zaatakował szczecińskiego działacza PiS. W areszcie nie zostanie

Szczeciński sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt dla napastnika, który w weekend zaatakował mężczyznę roznoszącego ulotki wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.

Zaatakował szczecińskiego działacza PiS. W areszcie nie zostanie

Szczeciński sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt dla napastnika, który w weekend zaatakował mężczyznę roznoszącego ulotki wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. czytaj więcej

Royal Baby

Mogłoby się wydawać, że ma głowę, dwie nóżki i dwie rączki. Rodzi się w czepku, a w jego żyłach płynie błękitna krew. Royal Baby jest czymś więcej - to część zbiorowej świadomości Brytyjczyków. Wielkie oczekiwanie na Godota, który za każdym razem mimo wszystko przychodzi. Bez względu na płeć i ciężar ciała wypełnia ważną przestrzeń w życiu poddanych miłościwie panującej. A ta leży gdzieś między bajką a rzeczywistością. Od stuleci taka obowiązuje tradycja, ale powoli zaczyna się zmieniać - pisze na blogu londyński korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen.

Jak zauważa, przed narodzinami dziecka księcia Harry’ego i Meghan Markle "media usłyszały, że muszą być cierpliwe - i za to Harry’emu należy się medal".

POLECAMY! >>>>

Komisja Europejska podwyższa prognozy gospodarcze dla Polski

Komisja Europejska podniosła prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski na najbliższe dwa lata. W tym roku dynamika wzrostu PKB ma wynieść 4,2 proc., natomiast w przyszłym ma zwolnić do 3,6 proc.

Jeśli najnowsze prognozy, mówiące o wzroście 4,2 proc., się potwierdzą, Polska będzie drugą najszybciej rozwijającą się gospodarką w UE. Na pierwszym miejscu ma być Malta ze wzrostem 5,5 proc. Średnia dla całej UE ma wynieść 1,4 proc., w tym 1,7 proc. w przyszłym roku.

Zabytkowy zaginiony orzeł Pułku Strzelców Podhalańskich trafił na niemiecką aukcję

Zaginiony srebrny orzeł wieńczący sztandar 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu został wystawiony w renomowanym domu aukcyjnym Hermann Historica z Monachium. Licytacja zacznie się w czwartek 23 maja. Cena wywoławcza to 10 000 euro. "Wysyłka z USA" - dodają organizatorzy aukcji.

Zabytkowy zaginiony orzeł Pułku Strzelców Podhalańskich trafił na niemiecką aukcję

Zaginiony srebrny orzeł wieńczący sztandar 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu został wystawiony w renomowanym domu aukcyjnym Hermann Historica z Monachium. Licytacja zacznie się w czwartek 23 maja. Cena wywoławcza to 10 000 euro. "Wysyłka z USA" - dodają organizatorzy aukcji. czytaj więcej

Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

Edyta Bieńczak

Joanna Potocka

Malwina Zaborowska

Arkadiusz Grochot

RMF24